Советско-российская школа в Краматорске

Советско-российская школа № 5

День знаний в ОШ № 5 поверг в унынье. В спиче директора, открывшего торжественную линейку – ни слова о нашей Родине, а уж тем более о ее героической борьбе с агрессором. Почетным вторым оратором стал представитель ОО «НК», вещавший о программе Максимки Ефимки. Кто-то из строя старшеклассников выкрикнул: «Ганьба». Моя жена не смогла не поддержать парня. И тут близстоящие особи сорвались с цепи.

Милая дама толкнула в спину, с разных сторон: «Закрой рот! Тут вам не Майдан» и тому подобное. Какая-то особь мужского пола почтенного возраста попыталась схватить меня за руку. Только железная воля вашего покорного слуги взяла эмоции в кулак и удержала от разбивания морды наиболее ретивому. До конца линейки эпизодически дерьмо в нашу сторону вылетало из черных ртов ваты, для которой слово Ганьба взорвало ассоциацию с Майданом и включило животную агрессию.

Ну и ладно, торжественная часть окончилась, счастливые первачки и их родители переместились в здание оплота знаний и патриотического воспитания наших чад. Вся стена длинного коридора венчающегося взятием Рейхстага и кабинетом директора обильно увешена наглядной агитацией в стиле «Слава КПСС», сочно украшенная изображениями колорадских лент. Там и о защитниках Донбасса и о великой подвиге советского народа – полный набор ватного агитпропа советско-российского образца. Табу в оформелнении убранства школы только на информацию о борьбе за государственность Украины, в том числе настоящего ее этапа.

Можно было бы списать этот мрак на леность руководства школы и отдела образования Краматорска, но не так все просто.

«У нас русская школа» – заявила дама при приеме от меня заявления о поступлении ребенка в 1 класс с украинским языком обучения. За несколько дней до 1 сентября позвонил директор и предложил забрать заявление в связи с тем, что другие, подавшие в украинский класс уже забрали и поступили в другие школы. На это я отреагировал резким заявлением, на котрое вразумительного ответа не последовало. Намерен додавливать это мракобесие. Кто со мной?

Добавляю Заявление, поданное ранее:

Директору ЗОШ № 5 м. Краматорська

Дейнека Олександр Іванович,
що мешкає:

З А Я В А

Шановний Миколо Михайловичу,

в лютому 2015 року до Вашого учбового закладу мною була подана заява про вступ до ЗОШ № 5 у 2015 навчальному році мого сина Дейнеки Андрія, 2008 року народження, українською мовою навчання.
При поданні заяви секретарем мені було повідомлено, що ЗОШ № 5 є «русской школой», та наврядчи в ній буде відкрито український клас.

У зв’язку з такою заявою я звернувся до Краматорського міського відділу освіти за роз’ясненням позиції представника навчального закладу, на що отримав відповідь про відкриття класу з українською мовою навчання в разі надходження достатньої кількості заяв. У відповіді було зазначено, що станом на лютий 2015 року про вступ до школи з українською мовою навчання було подано 6 заяв.

11 серпня 2012 року телефоном Ви повідомили мене про те що усі заяви про навчання українською мовою, за виключенням моєї, батьками дітей відкликані, та, що у 2015-му навчальному році класу з навчанням українською мовою в Вашій школі не буде. У зв’язку з цим Ви запропонували мені забрати заяву та звернутись до інших шкіл, що знаходяться на значно більшому віддаленні від місця проживання мого сина.

Неодноразово я чув від інших батьків дітей дошкільного віку про те що співробітники Вашого учбового закладу відговорювали їх від подання заяв про навчання дітей українською мовою та пропонували поступати до інших шкіл.

Окрім того, загальновідомим є той факт, що під час окупації м. Краматорська російсько-терористичними військами в підпорядкованому Вам учбовому закладі проводився псевдореферендум з відокремлення частини території України, за умови того, що адміністрації інших шкіл, зокрема, ЗОШ № 35, відмовили в наданні приміщень для проведення протизаконного «шабашу» колабораціоністів. Під час проведення псевдореферендуму, в період навчального процесу, ЗОШ №5 охоронялась озброєними бандитами, в кутку спортивного майданчику поблизу гаражів було оборудовано снайперську та кулеметну засідки.
Зазначені факти дають підстави вважати, що співробітники Вашого учбового закладу співпрацювали, а можливо й співпрацюють дотепер з терористичними угрупуваннями, так званої ДНР, тобто вчиняють дії, спрямовані на протидію державництву та територіальній цілісності нашої Батьківщини, в тому числі у навчанні та вихованні дітей державною мовою.

З огляду на викладене, я не вбачаю підстав відмови за власною ініціативою від навчання моєї дитини українською мовою, за місцем її проживання, в державному навчальному закладі, який утримується, в тому числі мною, податковими відрахуваннями, та вимагаю:

Задля поновлення порушеного права на навчання дитини державною, а не іноземною мовою у державному учбовому закладі, а також притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні зазначеного права, дати мені письмову мотивовану відмову у навчанні моєї дитини у першому класі ЗОШ № 5 державною мовою.

Про час отримання відповіді, у встановлений законом термін, прошу повідомити мене телефоном.

12 серпня 2015 року.

З повагою,

О. Дейнека

11227629_889844071102169_1308251887169476186_o 11894418_889843951102181_8382081587189777814_o 11934561_889843871102189_905352277225275142_o

Alexander Deyneka

2 Comments

  1. Нелегка боротьба за своє українське на Богом даній землі, та зупинятися ніхто не має права заради світлого майбутнього прийдешніх поколінь. Дай Боже вам сили і снаги, щоб швидше відстояти вільну Україну на всіх теренах суверенної держави. Слава Україні!

Comments are closed.