Жінки беруть на себе відповідальність

Коли в одному місці одночасно збирається велика кількість талановитих, високо професійних, дієвих, патріотичних і просто красивих жінок, починаєш шкодувати за матріархатом, що колись панував на теренах нинішньої України, і за тим, що нині, на жаль, так невиправдано мало використовується багатогранний потенціал жіноцтва. А від гендерної нерівності відчутно програє українська спільнота, 57% якої становлять саме жінки. Адже наука й світова практика давно довели: чим більше жінок долучено до процесу ухвалення рішень, тим гармонійніше й соціально спрямованіше суспільство. Бо жінка дає й плекає життя, від природи вона інша, ніж чоловік – воїн і годувальник, у неї інші життєві цінності й пріоритети, зокрема, мир і добробут.
Ф 2У Верховній Раді України восьмого скликання лише 12% представників слабкої статі. Трохи більше їх у місцевих радах і то завдяки доповненням до законодавства, прийнятим на вимогу Ради Європи, які передбачали 30% квоти для жінок у виборчих списках політичних партій.
Про це йшлося на Форумі жіночого активу області, організованому Полтавською Спілкою жінок «Чураївна» спільно з Інститутом гендерних трансформацій, Полтавським обласним медіа-клубом, Полтавським регіональним фондом підтримки підприємництва, Полтавським регіональним відділенням Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад та низкою інших громадських організацій.
Захід відбувся як частина проекту «Активізація участі жінок Полтавщини в суспільно-економічних процесах», який здійснюється ініціативною групою «Жінки Полтавщини – за рівні права та можливості» в рамках міжнародної програми «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що фінансово був підтриманий Євросоюзом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Мета проведення форуму – активізація участі жіноцтва Полтавщини в суспільних та економічних процесах, в тому числі й миротворчих, обговорення пропозицій щодо запровадження на регіональному рівні програм розвитку жіночого лідерства та підприємництва. У ньому взяли участь понад 70 жінок з Полтави та усіх районів області.
Голова Спілки жінок «Чураївна» й одночасно радник міністра соціальної політики та праці Вікторія Курилко презентувала результати дослідження, що було нещодавно проведено у шести районах Полтавщини. Зокрема, респондентки зазначили, що найбільше цінують в лідерах здатність ухвалювати рішення і відповідати за них, компетентність, об’єктивність і вміння визнавати свої помилки. На запитання: чи мають жінки бути представлені в органах влади нарівні з чоловіками, 95% відповіли «так». Кожна друга на запитання: чому мало жінок у політиці, зізналися, що їм бракує ресурсів для повноцінної виборчої кампанії. 90% опитаних готові навчатися лідерству. А от успішною людиною себе вважають лише 2% респонденток. І це, погодьтеся, досить прикро.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час форуму відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Жінка року-2015». Він був оголошений восени 2105 року в кількох номінаціях, зокрема, таких, як «Жінка в освіті», «Жінка в медицині», «Жінка-волонтер», «Жінка в журналістиці», «Жінка у мистецтві», «Жінка у науці» та ін. Подання на своїх кращих членкинь надсилали громадські організації, трудові колективи, райдержадміністрації. Фотографії 12 фіналісток прикрасили кольоровий календар на 2016 рік «Жіноче обличчя Полтавщини», який надісланий у місцеві та центральні органи влади, посольства іноземних держав в Україні та офіси міжнародних організацій ів Києві.
– Наші 12 героїнь, що представлені на сторінках календаря, – каже Вікторія Курилко, – дуже різні за життєвим досвідом, фахом, покликанням, але всіх їх об’єднує безмежна любов до Батьківщини, до людей, котрі їх оточують, активна громадянська позиція, натхнення і небайдужість. Ці жінки роблять світ чистішим, затишнішим і справедливішим.
Кращими у своїх номінаціях визнані: Інна Сташевська – директор Інституту культури Луганського національного університету ім.Тараса Шевченка; Ірина Чмир – керівник творчого культурно-мистецького центру «Артландія»; Інна Отич – головний бухгалтер Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва; Олена Якубенко – викладач Полтавської державної аграрної академії; Алла Косик – в.о. начальника управління Держгеокадастру в м.Полтаві; Олена Дембовська – ковалівський сільський голова Хорольського району; Людмила Стельмах (Кучеренко) – президент Полтавського обласного медіа-клубу; Лідія Борисенко – голова фермерського господарства з Лохвицького району; Ірина Каптур – лікар-стоматолог, яка надає безкоштовну медичну допомогу нашим бійцям в зоні АТО; Людмила Назарова – експерт громадської ради з екологічної безпеки при Мінекології; Наталія Сенчук – голова Спілки пасічників Полтавщини та Олена Трапікас – волонтерка, секретар громадського об’єднання «Миргород – Допомога». Про кожну з цих жінок можна написати якщо не книгу, то цікавий нарис.
Окрім пленарного засідання, на форумі його учасниці також працювали в чотирьох секціях: «Жіночий миротворчий рух» (модератор Л.Кучеренко), «Жіноче підприємництво» (модератор І.Отич), «Жіноче лідерство» (модератор О.Якубенко), «Висвітлення у пресі тематики тимчасово переміщених осіб» (модератори В.Курилко та А.Мішин).
Корисна інформація, позитивні емоції, неформальне спілкування, нові знайомства, плани спільної діяльності – далеко не повний перелік того, що взяли з собою учасниці Форуму жіночого активу Полтавщини. Серед висловлених ними побажань – щоб він був щорічним.

Людмила Стельмах (Кучеренко)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Жінки беруть на себе відповідальність"

Comments are closed.