Візити представників держави до храмів МП неприпустимі як георгієвська стрічка на їх грудях

Неможливо уявити собі, щоб в наш час український держслужбовець будь-якого рівня з’явився з начепленою на собі георгієвською стрічкою у публічному місці та це не мало б наслідків.

Хоч сержант поліції, хоч міністр – напевно він би кимось був сфотографований, фото було б викладено у фейсбук і впродовж кількох днів його б звільнили.

Цілком можна було б припустити, що ця особа не мала рускомірних поглядів, що в неї були якісь глибинні особисті обставини – наприклад, її глибокошанований в родині прадід був георгієвським кавалером, або її пращур мав подібну стрічку в родинному гербі. Але припустити, що ці глибокі особисті обставини на третьому році війни з Росією та рускімміром врятували б цю особу від всенародного чмиріння та відставки, неможливо. Він міг би використовувати так любі йому кольори у приватному просторі, але не публічно.

Водночас державні чиновники всіх рівнів, аж до Президента, вважають можливим ходити до церков УПЦ МП – що організаційно є філією Кремля, і не просто публічно, а під камери телеканалів.

Так, можна припустити, що в них є глибинні особисті обставини, через які їй треба ходити саме в ці церкви – але ці обставини не можуть виправдовувати публічні, під камери візити до філій Кремля представників держави, яка веде з Кремлем війну. Ходіть туди інкогніто, коли ніхто не бачить, і вже точно без камер.

Це лише питання того, як ставиться до ситуації суспільство, чи воно толерує відповідні діяння, чи ні.

Так що це робота для суспільства: зробити під час наступних християнських свят неможливою ситуацію телевізійної трансляції з чиновниками з церкви УПЦ МП так само, як неможливими є державні службовці з георгієвськими стрічками у публічному просторі.

Chacha Shushuridze

10250873_dbc4a1f2

Ілюстрація: Вася Ложкін