Топоніми на честь героїв Сталінграду підлягають перейменуванню

Процес перейменування скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів згідно Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” формально завершився. Але лише формально. Насправді, ще залишились деякі назви, які в процесі декомунізації викликали палкі суперечки і не скрізь були перейменовані  органами  місцевої влади чи головами ОДА. Однією з найбільш суперечливих назв є назва “Героїв Сталінграду”. Бо з однієї сторони вона пов’язана з героїчним опором нацистам під час Другої світової війни, а з іншої – з Сталіним (Джугашвілі), якого Київський апеляційний суд своєю постановою від 13 січня 2010 року визнав винним в організації Голодомору. Дивно, але офіційне роз’яснення Українського інституту національної пам’яті з цього приводу з’явилося лише 05 серпня 2016 року у вигляді відповіді на запит Полтавського товариства “ПРОСВІТА”. В ньому чітко сказано: “Відповідно до пп. «є» п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» топоніми на честь героїв Сталінграду підлягають обов’язковому перейменуванню…”

Роз'яснення Українського інституту національної пам'яті з приводу назви "Героїв Сталінграду"

Добре, що таке роз’яснення з’явилося, але погано, що так пізно. Наразі в Дніпрі вулицю Героїв Сталінграду перейменували на  проспект Богдана Хмельницького, в Миколаєві та Кременчуці на Героїв України. В той же час в Києві, Харкові, Севастополі, Полтаві, Лисичанську та Олександрії назву вулиці чи проспекту Героїв Сталінграду залишили.

Тепер постає питання: якщо місцеві органи влади не візьмуть до уваги офіційне роз’яснення Українського інституту національної пам’яті і не перейменують вулиці чи проспекти Героїв Сталінграду в своїх населених пунктах, то який механізм, крім громадського тиску, наразі можна застосувати для виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Адже терміни повноважень голів обласних адміністрацій та Кабінету міністрів з цього питання закінчились.

Ігор Кіянчук, ІЦ “Майдан Моніторинг”

Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області

Як нам допомогти ?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.

Хочете в нас вчитися?

Запис до Школи Інформаційної Безпеки

9 Comments on "Топоніми на честь героїв Сталінграду підлягають перейменуванню"

  1. Долбоебы! Улица в Днепре названа не в честь Сталина, большевиков или нацболов, а в честь героев, сложивших головы при обороне города от немецких захватчиков. Среди бойцов были и украинцы и граждане других национальностей, проживавших на территории Украины.

  2. Поверніть стару назву. Вул. Байрона

  3. Поверніть стару назву. Вул. Байрона

  4. чем им Преферанс не угодил ;)

  5. чем им Преферанс не угодил ;)

  6. чем им Преферанс не угодил ;)

  7. чем им Преферанс не угодил ;)

  8. чем им Преферанс не угодил ;)

  9. чем им Преферанс не угодил ;)

Comments are closed.