Оксана Середкіна. Про фемінізм.

Зараз френдеса написала про те, що по вулицях стало реально страшно ходити, і її навіть в центрі Харкові серед білого дня можуть схопити і потягнути до машини. Це реальна проблема. Є ще декілька цілком реальних жіночих проблем. Інколи це дійсно проблеми рівності, наприклад, скляна стеля. Наприклад, у пологовому майже всі гінекологи жінки, але головний лікар та начмед чоловіки. З точки зору статистики дивний результат. Або вчора сиділи в ресторанчику, в сусідній залі корпоратив на п’ятнадцять людей. Заходить компанія, серед них дві жінки. Всі молодь, припускаю, це ІТ гуляє, типова для них картина. Дівчина може зробити кар’єру хіба що тестировщика, але й там більшість хлопці.

Є суто жіночі проблеми, наприклад, перші два дні місячних. Іноді викручує так, що ти не те що працювати, “мама” сказати не можеш, хоча в інший час ти можеш бути плідним і гарним працівником. Як тут дійти до консенсусу? Надавати всим жінкам відпустку законодавчо? Тоді власники бізнесу тим більше будуть відсувати жінок, навіщо їм так щастя. Тобто, це дуже непросте питання. Є питання кар’єри і дітей.

Ми бачимо дискусії на ці теми? А ні фіга. Ми бачимо маячню про “я можу бути товстою і не голити ноги”, ми бачимо срач навколо якогось викладача, який написав безневиний текстик у ФБ, навіть не назвавши жодного прізвища, просто про те, що студентки милі, симпатичні і в коротких спідницях, ми бачимо крики про “культуру зґвалтування”, тоді коли жінок хапають на вулиці, і з цим треба робити щось просто зараз. При чому, під “культурою зґвалтування” вони мають на увазі того самого викладача, з яким боротися, звісно, простіше, але який ніколи не буде хапати за дупу незнайомих жінок.

Оксана Середкіна, координатор проекту Вільний Університет Майдан Моніторинг

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Оксана Середкіна. Про фемінізм."

Comments are closed.