Відомо, що Данило Гетманцев (доктор юридичних наук, професор, адвокат, власник юридичної компанії, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP), голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, автор податкових законопроектів “Слуг народу”) брав участь у конкурсі на місце судді Верховного суду, отримав непогані бали в тестах на знання матчастини, але провалив “психологічні тести” і до Верховного суду не потрапив.
Сам він коментував це в тому ключі, що, мовляв, самі розумієте – якісь мутні закриті психологічні тести, зрізали конкурента – але оскаржувати, сказав, не буде.
Ця історія грає іншими, ніж тоді, фарбами сьогодні – після ознайомлення з декларацією з годинниками Ролекс та Франк Мюллер “від невідомих виробників”, річними доходами власника великої юридичної фірми в 40 тис грн – і все це у поєднанні з тирадами про непорядність тих, хто платить не стільки податків, скільки “хтось” вважає порядним, публічним висловленням задоволення з приводу 70-відсоткової ревізії його власного законопроекту, заявою про бажаність скасування спрощенки для провайдерів послуг з відкликанням цієї заяви через кілька годин.
Перш за все, хочеться подякувати авторам цього явно дуже якісного психологічного тесту :)
Але також хочеться спитати – невже обов’язково головою одного з найважливіших парламентських комітетів (з питань фінансів, податкової та митної політики) призначити людину, якій відмовили в іншому високому офісі (суддя Верховного суду) через … психологічні особливості, несумісні з роботою на відповідальній посаді..?
- коментар експерта: (Віктор Пушкар, кандидат психологических наук)
“мутність, брехливість, злодійкуватість. На 16-факторних тестах паляться всі. Крім, можливо, їх сертифікованих користувачів. Це надійніше, ніж детектор брехні”