Українська Вікіпедія перетнула межу в 1 мільйон статей

Автори: : wmq, Atoly, Anntinomy; CC BY-SA 3.0

Сьогодні, 23 березня, о 21 хвилині по опівночі українська Вікіпедія перетнула позначку в один мільйон статей!

16 років 1 місяць і 22 дні – саме стільки часу знадобилось для створення одного мільйону статей в українській Вікіпедії (різниця пояснюється тим, що перша стаття була створена о 4:42 30 січня 2004 року за київським часом).

Я прийшов до української Вікіпедії у травні 2009 року, коли вона лише наближалась до позначки у 150 тисяч статей. Адже перші 200 тисяч статей писали понад 4 роки (!!). Чому так? Все просто: кількість дописувачів, які робили мінімум одну правку за 30 днів, тоді була близько 1500 і дуже кволо зростала… Коли я став активно займатись Вікіпедією у 2011 році – тоді нас було близько 2 тисяч.

У травні 2014 року ми перетнули позначку у 500 тисяч статей. Отже, понад 10 років пішло на написання пів мільйона статей.

Влітку – восени 2014 року відбулося зростання кількости активних за останні 30 днів дописувачів до 2,5 тисяч. І зараз ми маємо вже стабільно понад 3 тисячі дописувачів, які протягом 30 днів зробили мінімум одну правку. Інші півмільйона написані менше ніж за 6 років. По суті, чим більше українську Вікіпедію регулярно редагує людей – тим швидше вона зростає і кількісно, і якісно.

Приємно, що бачити як на твоїх очах та з твоїм внеском, у т.ч. із залучення нових дописувачів відбулось становлення української Вікіпедії та її перехід у категорію “важковаговиків”-мільйонників.

Чи багато редагує людей Вікіпедію? Загальні цифри нараз я все сказав – протягом 30 днів мінімум одну правку робить понад 3 тисячі зареєстрованих дописувачів і, може, сотня – друга не зареєстрованих дописувачів. У середньому новачку треба 3-5 редагувань, щоби створити нову статтю, яка відповідає всім правилам. Дописувачів, які вважаються дуже активними – які зробили понад 10 редагувань – лише понад 800. Кістяк Вікіпедії – тобто тих, хто робив протягом 30 днів понад 100 редагувань, близько 200. А тепер поділіть ці цифри на понад 40 млн, які володіють українською чи порівняйте з кількістю ваших френдів і підписників у фейсбуці, твіттері чи інстаграмі. Або з якимись іншими зрозумілими для Вас цифрами.

Яка наступна мета? По-перше, за кілька місяців наздогнати і перегнати португальську Вікіпедію (мовців португальською десь 220 млн), до якої лишилось менше 25 тисяч статей. А якщо серйозно, то за наступні 10 років перетнути межу в 2 мільйони статей. І, звісно, поліпшувати якість! Чи вийде це? Не знаю. Але вірю, що з поміччю багатьох потенційних дописувачів, тобто з Вашою поміччю, це має вийти!

Адже будь-хто може долучитись до редагування Вікіпедії. Коли я починав, то я це робив методом наукового тику – вийшло – не вийшло. Перша моя правка взагалі порушила 5 основних правил Вікіпедії. І нічого, вже 8 років я сам навчаю інших редагувати Вікіпедію. А зараз… Зараз є посібники, презентації, методичні матеріали, кілька десятків вікіпедистів, які можуть приїхати і провести тренінг чи провести індивідуальну консультацію. А зараз, в умовах карантину – без проблем проводити вебінари та консультування онлайн. Хоча, консультування онлайн ми давно практикуємо :)

Тому долучайтеся. Це не так складно як здається. А за допомоги досвідчених вікіпедистів редагування Вікіпедії буде цікавим та захопливим. Не знаєте з чого почати? Звертайтесь до мене. Я готовий допомогти, підказати, показати. До речі, це те, від чого я також отримую задоволення – вчити інших того, що сам вмію.

А ще я знайшов тут багато друзів-однодумців. Це багато людей, яких я знаю в реалі, а ще більше тих, кого лише за нікнеймами. Вікіпедія змінила моє життя, змінила мене. І я радий, що я є частиною спільноти української Вікіпедії!

Зі святом всіх нас! Ми це зробили! І до роботи!

Джерело: фейсбук автора

Зображення: Колаж: Aced, Святковий логотип: wmq, Atoly, Anntinomy; CC BY-SA 3.0

історик, аналітик Інформаційного Центру "Майдан Моніторинг" (сайт "Майдан"), громадський активіст, редактор української Вікіпедії

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.