Як за допомогою санкцій проти Білорусі та Росії заблокувати “русский мир”

Зараз європейські дипломати, в першу чергу, польські та литовські думають про те які мають бути санкції проти Білорусі за порушення прав людини та переслідування інакомислячих, а також проти московії за її втручання у справи Білорусі. Так от маю що сказати і запропонувати.

Санкції є двох типів: економічні (обмеження щодо майна, рахунків, зовнішньої торгівлі) та гуманітарні (обмеження на спів працю з певними організаціями у неекономічних форматах та заборона на в’їзд). Персональні санкції щодо керівників країни є загалом малоефективними і є суто символічними, які визначають характер дипломатичної ізоляції. А от інші санкції дієві – економічні для суб’єктів економіки, а також для країн авторитарного та тоталітарного характеру такі санкції від яких страждатиме т. зв. “номенклатура” – тобто широке коло осіб, наближених до режиму, які отримують від нього вигоди різного характеру.

І от про санкції проти білоруської та московитської “номенклатури” я поведу мову. А ще – це гарний інструмент для обмеження впливів “рузгє міра” та московитських впливів загалом у країнах західного світу.

І проти Білорусі, і проти московії мають бути запроваджені санкції проти тамтешніх ГОшок, які фінансуються повністю, частково з державного або місцевого бюджетів, або підприємствами, організаціями та установами, які належать державі чи місцевому самоврядуванню. Хоча би за дискредитацію та узурпацію моделі взаємовідносин держава – суспільство за участю ГОшок, оскільки і в Білорусі заборонене фінансування ГОшок з боку західних країн, а в московії такі організації мають отримувати статус “іноземного агента”.

Так от, санкції можуть бути трьох типів:

1) Обмеження в’їзду до країни строком 5 etc (насправді – безстроково) для керівництва організацій в цілому та їх осередків ГОшок, фінансованих урядом / місцевим самоврядуванням або урядовими / комунальними підприємствами / установами. Ну от, наприклад, для керівництва всіх рівнів і всіх осередків БРСМу, Молодої гвардії ЄДРа, Наших, Європейського союзу молоді, Юнармії etc.

2) заборонити урядовим та комунальним організаціям співпрацювати країн цивілізованого світу співпрацювати у будь-якому вигляді з такими ГОшками під загрозою кримінальної відповідальності для їх керівництва або відповідальних співробітників.

3) заборонити юрособам країн цивілізованого світу співпрацювати у будь-якому вигляді з такими ГОшками . під загрозою адміністративної відповідальності та штрафу у дуже великому обсязі..

Власне, така заборона вдарить по тисячам, десятками тисяч людей у Білорусі та Московії. Крім того, обмеження співпраці з ГОшками цих двох країн усуне загрозу поширення бацили “рузгє міра” у всіх її проявах, наприклад, у вигляді жовтих жилетів чи штурмів Райхстагу. Адже основними поширювачами такої бацили є не уряд, а сотні і тисячі ГОшок, які працюють з московитськими ГОшками у ніби гуманітарних цілях.

Цей текст призначено для всіх зацікавлених осіб, особливо дипломатів та громадян країн цивілізованого світу у першу чергу, Польщі та Литви), а також українських владних структур.

Джерело: фейсбук Сергія Петрова

історик, аналітик Інформаційного Центру "Майдан Моніторинг" (сайт "Майдан"), громадський активіст, редактор української Вікіпедії

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.