Совок довбаний №21: Приховані злочини срср

А тепер справді страшне, жахливе, нелюдське. В боротьбі з тими, хто міг чинити опір, совок не гребував методами. Людей заарештовували за надуманими звинуваченнями і судили за прискореною процедурою. Вирок «розстріл» виконувався дуже швидко. Тіла закопували, а родичам повідомляли «10 років без права переписки».

Що і звідки знали молоді люди пізнього СРСР про совєцькі злочини? Як влада приховувала тисячі безіменних тіл в спільних могилах?

Розповідають Оксана Яцюк і Лариса Полулях з Вінниці, Віктор Гарбар, Ігор Дубровський та Наталія Зубар з Харкова.

Згадуємо минуле, щоби не тягнути його в майбутнє.

Як підтримати Інформаційний центр Майдан Моніторинг? Дізнайтеся тут! 

УВАГА! На 13:18 Ігоря поганенько чути, дивіться його текст нижче під відео!

В програмі згадували
Конструктор пам’ять: як не загратись. Лекція Олександра Зінченка

— А можиш пірівісті “На меня в лѣсу напала голодовка”?

13.18 Дубровський. В мене є така історія, на питання, коли ви дізналися. Я, як і всі, дізнався, коли почалась відкриватись інформація, вже я був дорослим, це було в часи перебудови. Почали хоча б щось називати власними іменами. В родині не було прийнято називати речі своїми іменами і це ховали від дітей… І моя родина також не виключення. Тобто від мене також щось приховували і приховували таку цікаву річ. Я нещодавно буквально пів року тому дізнався одну сімейну історію. В моєї бабушки були 5 братів, які всі воювали з першого до останнього дня війни. Всі прийшли покоцані, ніхто цілим не був, але живі повернулись. Один з них повний кавалер ордена Слави. Чомусь всі були в Харкові, а він один був в колишньому Горькому, Нижній Новгород. І нещодавно дізнались, що він мав просто збігти з Харкова. В тому самому Горькому він завів сім’ю, в нього почалось нове життя. Ми звісно спілкувалися, але він жодного слова про війну, про свою службу у війську не казав, і звісно не було жодного слова про те, чому він поїхав з Харкова до Горького. А сталося так, що він якимось чином знав про масові розстріли польських офіцерів і солдат, які були під Харковом. І комусь щось він необережно просто сказав. І його якісь його сослуживци в минулому попередили і він просто збіг, тобто зник з поля зору так званих правоохоронних органів і слава богу жив до смерті і «затихарився». До кінця свого життя він не вилазив, ніхто не знав, хто він був, що він був реально героєм, він боявся. Оце така сімейно частина. Є щось інше, скоріш за все, але я не знаю, і не знаю, чи дізнаюся, що там сталося Але потім стало зрозуміло, такі були натяки «краще мовчи, будеш цілішим». Не став питання , будеш цілішим. Не дивлячись на те, як оце « мовчи,не став питання» впливало на розумних світлих дорослих людей, як вони ламали себе, через те, що краще мовчати, ніж ставити питання. Бо будеш цілішим. Ще малим хлопчиком я зрозумів, що щось не те відбувається в цій країні. Є пропозиція цю тему про злочини продовжувати, зараз є тема масштабних злочинів, як не описані. Насправді ця тема совок довбаний – це тема про злочини проти людей. І може потрібно буде далі зробити певну матрицю, щоб це досліджувати. Все про що ми кажемо, це злочин.

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/