Прогноз: цілі і перспективи ворога на 2023 рік

Перемикач мов

До вашої уваги прогноз Наталії Зубар про тактичні цілі РФ на 2023 рік у війні проти України

Стратегічна ціль РФ це анексія всієї території України, асиміляція жінок і дітей в русскій мір, знищення тих, хто чинить спротив.

Ніяких причин для зміни стратегічної цілі в найближчому майбутньому я не передбачаю. Більше моїх роздумів на цю тему можна прочитати тут.

Першочергові тактичні цілі РФ на 2023 рік.

Дефензива (оборона)

1. Утримання “сухопутного коридору на Крим”, тобто Приазов’я та лівобережжя Херсонщини.
2. Утримання та повернення контролю над всією Луганщиною.

Офензива (наступ)

1. Розширення “коридору на Крим” на північ в бік Запоріжжя.
2. Захоплення всієї Донецької області.
3. Ліквідація урядової інфраструктури Києва (і споруд, і людей).
4. Захоплення Чорноморського узбережжя всього.

На досягнення цих цілей і будуть зосереджені як кінетичні, так і всі інші типи воєнних дій.

РФ не витримала завеликої лінії фронту, і не буде її розширювати поза визначені мною регіони. Суровікін дуже неприємно виглядає, але він розумніший ворог, ніж попередні генерали.

Ворог не буде виконувати всі цілі одночасно, але буде готуватися до всіх атак.

Дефензиви будуть абсолютним пріоритетом і добре ресурсно забезпечуватися.

Мій прогноз – дефензиви будуть скоріше успішні, офензиви – скоріше не успішні. Але все це матиме надзвичайно високу ціну.

Яке місце має Харків в планах ворога?

А що ж Харків?

А Харків це всього лише дорога на схід, перевалочний центр, куди зусилля ворога летять як в чорну діру, яка ще й дуже готова у всіх сенсах ворога зустріти.

Я не бачу зараз в нинішнього військового керівництва РФ визначених цілей щодо міста. А от Вовчансько-Куп’янський шлях їм треба для логістики на Луганщину, і ворог за нього змагатиметься.

Прогноз щодо Харкова не означає, що сюди безпечно повертатися всім. Бо знищення інфраструктури – це метод досягнення всіх зазначених цілей, а Харків просто ближче до кордону і цілі тут легше досяжні суто географічно.

Я знову повторю те, про що кажу скрізь – якщо ви бачите своє місце в обороні країни або в економічній діяльності саме в Харкові, то повертайтеся, якщо ні, то не повертайтеся, не збільшуйте навантаження на інфраструктуру.

Нові небезпеки в інформаційній сфері

Які нові небезпеки я бачу в інформаційній сфері?

Залучення біженців з України для шпигунства на користь РФ

Це залучення біженців з України для шпигунської діяльності.

Ймовірні вербовка, підкуп за кордоном і повернення з конкретними задачами по спостереженню в Києві, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, інших містах.
За кордоном є можливість якісніше підготувати шпигуна, ніж онлайн. Це РФ любить робити і робить часто.

Ймовірне цільове електронне спостереження за біженцями, які є родичами учасників Сил оборони і безпеки України. Йдеться про читання месенджерів, відслідковування електронних контактів. Це все РФ вміє робити, це дешеві технології.

Війна це марафон

Війна це марафон. Сподіватися на спрінт навіть не варто, хто б вам що не казав. Сподівайся на краще, готуйся до гіршого – так навчили мене мої виховники.

Про перемогу я додам те, що кажу з 2014 року. Ми, українці, ми – Україна, ми обов’язково переможемо, але я не знаю коли і за яку ціну.

Я робитиму нові прогнози раз на квартал, або якщо якісь складові аналізу дуже сильно зміняться.

Наталія Зубар

Дискусія вітається, як завжди, коментарі – відкриті.

1. Доповнення від товарища з твітеру

По біженцям доповнив би, що вони часто з ‘ватних’ регіонів і їдуть з економічних міркувань. Проукраїнських чи ватних поглядів у них нема, бо нема національної самоідентифікації. Там вони репрезентують ‘типового українця, який проти війни, за ‘мір’, навіть, якщо він ‘рускій’. Зараз же розганяють про ‘захід втомився від війни’, а купа ‘корисних ідіотів’ без всяких вербовок розганяють те ж саме.

І це підхоплюють не лише примоскалені медіа, а й ‘пересічні’ іноземці, вважаючи таких за ‘еталонних’ українців. +багато де офвшіалси та представники гуманітарних нго-шок з нашими біженцями спілкуються виключно кацапською. Навіть якщо наші звертаються англійською/українською/мовою країни перебування – звинувачують в ‘фашизмі’ і наполягають на спілкуванні кацапською.

Графіті "Україна понад усе" на річці Харків, центр Харкова, фото Наталії Зубар. 23 вересня 2022 року.
Графіті “Україна понад усе” на річці Харків, центр Харкова, фото Наталії Зубар. 23 вересня 2022 року.
About Nataliya Zubar 2351 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair