Пілотний проект «Автобус» для ветеранів з України

Перемикач мов

Захисники Свободи, які втратили здоров’я внаслідок своєї боротьби, є найбільш стійкими до корупції. І таких людей в Україні тисячі, якщо не десятки тисяч. Проект «Автобус» створений для роботи з такими людьми.

Дізнаємося про точну їх кількість вже після закінчення війни. Та вже сьогодні варто задуматися про те, яка доля чекає ветеранів у вільній Україні та як забезпечити Україні свободу від корупції.

Цією проблемою Збігнєв Буяк поділився зі своїми друзями. І він знається на цій темі, бо, як голова польської митниці, в часи коли Польща страждала на масові прояви контрабанди, шукав допомоги у своїх колег із Західної Європи та США.

Відповіді були схожі до тих, про які нам йдеться й нині: найбільш стійкими до корупції є люди, які віддали своє здоров’я за батьківщину. Стабільна робота з високим престижем сприймається ветеранами та інвалідами війни як більш приваблива, ніж тимчасові матеріальні вигоди. А оскільки Збігнєв Буяк роками брав участь у допомозі Україні, він надихнув коло друзів, зокрема активістку з Харкова Наталію Зубар, щоби, думаючи про Україну та її повоєнну долю, вже нині визначати роль людей, які воюють і втрачають здоров’я, захищаючи власну країну. Так виник пілотний проект «Автобус». Його партнерами є ГО Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг» з Харкова та ГО «Україна СОС» зі Львова.

Не всі ветерани та інваліди війни знайдуть себе в антикорупційній діяльності. Для тих, хто тяжіє до іншого, у ​​Польщі є привабливий приклад для наслідування: добровольчі пожежні бригади. Така автентична і поширена в Польщі модель самоорганізації породила фактично перші неурядові організації, створені ще за часів поділів Польщі між імперіями в кінці XVIII-початків ХХ століть. Якщо таку модель вдасться поширити в Україні, то вона знадобилася б як під час війни, так і в мирний час. При чому шановні наші ветерани могли би займатися не безпосереднім тушінням пожеж чи виїздами на виклики, а організацією осередків даного добровольчого руху.

Ветерани вже прибули до Цехоцінека, де відпочиватимуть кілька днів і готуватимуться до дуже інтенсивної частини візиту у Варшаві.

В столиці Польщі вони зустрінуться з головними захисниками Конституції та Прав Людини в Польщі.

Група, до якої входять люди з різних куточків України, зібралася у повному складі 20 квітня у Львові, дорогою до Цехоцінека. Дивлячись на їхні обличчя, видно, що це молоді люди, серед них 6 жінок. Це свідчить про той факт, що в українській армії 30% жінок.

Ми сподіваємося, що в результаті розмов і зустрічей, що чекають на гостей в Польщі, ветерани знайдуть натхнення для своєї ролі в розбудові вільної від корупції України. Вони в один голос стверджують, що головними ворогами України є Росія і корупція.

Нинішній візит має пілотний характер, його організовує та фінансує коло ветеранів польського руху Solidarnośc (Солідарність) та Związek Ukraińców w Polsce (Союз українців у Польщі), Fundacja Liderów Przemian (Фундація Лідерів Змін), фінансована коштами Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (Польсько-Американської Фундації Свободи) у співпраці з Stowarzyszenia Komisja Zdrojowa (Асоціація Курортна Комісія) в Цехоцінеку та мерами Цехоцінека та Александрова Куявського.

Для того, щоб пілотний проєкт перетворився на сталу практику, до чого ми дуже прагнемо, нам потрібна підтримка союзників цього проєкту в змістовному та фінансовому планах, в плані корисних контактів. Всі, хто має бажання та можливість долучитися до проєкту, будь ласка, звертайтесь:

Ярослав Холодецький, моб. тел.: 00 48 507 022 334, Jaroslaw.Chholodecki@gmail.com

проект «Автобус»
Перший автобус перед виїздом зі Львова.
проект «Автобус»
Вже в Польщі

 

1 Comment

Comments are closed.