ЛАУРЕАТИ «МЕДАЛІ ҐАРЕТА ДЖОНСА» 2023 РОКУ

Перемикач мов

Напередодні днів вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні Інститут журналістики Шевченкового університету оприлюднив імена лауреатів Відзнаки «Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь», заснованої в пам’ять відомого валлійського журналіста, який першим відкрив світові очі на трагічні події в Україні 1932-1933років.
2023 року почесною нагородою відзначені:

ЛУК’ЯНЕНКО Левко Григорович – правозахисник, публіцист, голова, почесний голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду в Україні (1994 – 2000 рр.), автор публікацій про Голодомори в Україні, Герой України (посмертно).

Левко Лук’яненко

ПАНЧЕНКО Олександр Іванович – журналіст і дослідник, науковець, автор сотень журналістських публікацій про Голодомор й політичні репресії проти українців, десятків книг політичної публіцистики та україністики, упорядник споминів і збірок статей визначних діячів українського національно-визвольного руху, приват-доцент Українського Вільного Університету (Мюнхен, ФРН) (Лохвиця Полтавської обл.).

Олександр Панченко

СИДОРЖЕВСЬКИЙ Михайло Олексійович – журналіст і літератор, головний редактор «Української літературної газети», автор публікацій про трагедію Голодоморів на Житомирщині, зокрема книги «Солотвин: з глибин минулого до наших днів» (2023), голова Національної спілки письменників України.

Михайло Сидоржевський

ЮЩЕНКО Віктор Андрійович – третій Президент України, ініціатор вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні, автор книги «Недержавні таємниці» та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору-геноциду.

Віктор Ющенко

У попередні роки авторитетною нагородою були також відзначені Лариса Івшина – головна редакторка газети «День», ініціаторка і авторка громадських заходів, публікацій та видань про Голодомори в Україні; Володимир Сергійчук – журналіст, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії світового українства КНУ імені Тараса Шевченка, автор численних наукових досліджень і публікацій, присвячених Голодоморам в Україні; Василь Марочко – доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, автор дослідження «Енциклопедія Голодомору»; Джеймс Мейс – американський дослідник Голодомору-геноциду (посмертно), Володимир Василенко – правознавець-міжнародник, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор; Андреа Халупа – американська журналістка і сценаристка українського походження, авторка сценарію, співпродюсерка фільму про Ґарета Джонса «Ціна правди»; Леонід Мужук – журналіст, автор документальних фільмів про Голодомори в Україні, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка; Данилів Володимир-Юрій – канадійський адвокат, ініціатор створення Міжнародної комісії юристів у справі Голодомору (посмертно); Володимир Маняк та Лідія Коваленко-Маняк – подружжя публіцистів, громадські діячі, дослідники Голодоморів в Україні, лауреати Державної премії України імені Тараса Шевченка (посмертно); Олеся Стасюк – науковиця, докторка історичних наук; Павло Смовж – журналіст, редактор газети «Трибуна праці» (Іванків на Київщині), автор дослідження «Треба пам’ятати й горе… Голодомор 1932 – 1933 рр. на Київському Поліссі: спогади очевидців, цифри і факти»; Мирослава Прихода – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, ініціаторка і керівниця видавничого проєкту «Журналіст Ґарет Джонс» та інші достойники.

Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь
Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь

ДОВІДКОВО: Відзнака «Медаль Ґарета Джонса» – недержавна нагорода з особливим статусом, започаткована для вшанування та нагородження журналістів, видавців, науковців, доброчинців за вагомий внесок у дослідження Голодоморів в Україні, високу професійну майстерність, сприяння відновленню історичної правди про трагічні сторінки минулого України. Започаткована і присуджується Відзнака щорічно вченою радою НН інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Девіз нагороди – «Правда і Честь».

Про це повідомив Юрій Бондар.

About Ігор Кіянчук 217 Articles
Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області, упорядник сайту Майдан