Людський гріх – загроза для всього створіння

Єпископ-ординарій Мукачівський Антал Майнек: «Через гріхи людського егоїзму порушується екологічна рівновага у живій природі»

Про це йдеться у Різдвяному посланні до вірних преосвященного Антала Майнека, єпископа-ординарія Мукачівської єпархії Римо-Католицької Церкви. Церковний ієрарх констатує єдність та цілісність створеного Богом світу, а також загрозу, яку являє собою людський гріх для всього створіння: «Сьогодні, коли через гріхи людського егоїзму дедалі частіше відчуваємо, як порушується екологічна рівновага у живій природі, і Земля реагує на це: збільшується кількість ураганів, землетрусів, приливні хвилі, екстремальна погода… Це все серйозне попередження того, що людський гріх руйнує порядок, мир та усі важливі зв’язки, які тримають цілісним та єдиним цей світ. Бачимо, наскільки своєчасним є передчуття св. Павла, що все створіння разом зітхає й разом мучиться, і очікує виявлення синів Божих! (порівняй Рим 8)».

Згідно з владикою Анталом, подолання проблем довкілля, рівно ж як і різноманітних суспільних проблем, залежить від нашого внутрішнього оновлення і безпосередньо від того чи приготуємо ми в оселі нашої душі місце для новонародженого дитяти – Христа. «Важливо, щоб ми почали викорінювати свої егоїстичні бажання, і допустили, щоб у наших стосунках народився Ісус, котрий є сама Любов», – таким висновком завершує своє Різдвяне послання церковний ієрарх.

 Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології