Суд постановив повернути киянам урочище «Горбачиха»

Окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Київської міської ради, яким у 2007 році було надане під забудову урочище «Горбачиха».

20.12.2007 року Київська міська рада надала ділянку зеленої зони в урочищі «Горбачиха» площею біля 30 га товариству «Будівельний міжгалузевий альянс» для будівництва торгівельно-офісного центру та готельного комплексу з надземними підземними паркінгами. Урочище розміщене на березі Дніпра у Дніпровському районі міста і примикає до не менш скандального Подільського мостового переходу. Землевідведення зроблене всупереч чинному Генеральному плану м.Києва та нормам природоохоронного законодавства.

Національний екологічний центр України, що був залучений до судового процесу в якості третьої особи на стороні позивача в справі за позовом Прокуратури м.Києва до Київської міської ради, оприлюднив рішення суду, прийняте 22 листопада цього року.

«Останнім часом неодноразово чули від міського голови і розробників Генплану, що вони повернуть киянам скандальні зелені зони. – говорить Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ. – «Горбачиха» – одна з найбільш принципових для киян зелених зон. Побачимо чи буде оскаржувати Київрада це рішення суду чи дійсно згодиться повернути парк киянам».
Натомість в проекті нового Генеральному плану Києва до 2015 року вже передбачена забудова ТОВ «Будівельний міжгалузевий альянс».

Нагадаємо, що 10 грудня в Києві відбудеться Марш захисників Києва, присвячений необхідності припинення розробки нового Генерального плану Києва».

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут