Забудовник водив по Києву Попова і Черновецького на повідку

Київ, 10 грудня 2011 – У Києві відбувся Марш захисників Києва, направлений проти нового Генерального плану міста до 2025 та на захист Дніпровських островів. Разом з киянами, на повідку забудовника, вулицями Києва пройшлися лялькові Олександр Попов та Леонід Черновецький. В кінці акції, кияни вирішили, що такий, тим більше призначений без їх згоди, мер, аж ніяк не підходить місту і перекинули його через паркан до Верховної Ради.

За традицією, активісти рушили від Золотоворітського скверу о 12:30 та, пройшовши центральними вулицями міста, завершили ходу на оглядовому майданчику Маріїнського парку біля вертолітного майданчику. Кияни знову вимагали заборонити прийняття нового Генерального плану міста, який фактично є узаконенням крадіжок земельних ділянок місцевою владою.

«Перед тим, як відійти у небуття, депутатський корпус Київради та бізнесмени-друзі нинішньої влади хочуть узаконити все, що награбували. А щоразу збиратися на сесію і протиправно міняти чинний Генплан, який для них як кістка в горлі, їм набридло. Тож крадії вирішили легалізуватися оптом – адже так дешевше – і прийняти Генплан-2025, який був розроблений людьми без досвіду та повноважень. На Марш ми йдемо висміяти це наївне нахабство», – зазначає один з організаторів маршу Ігор Луценко.

Іншою вимогою активістів є заборона проведення архітектурного конкурсу щодо забудови Дніпровських островів у Києві.

«Дніпровські острови Києва є регіональним ландшафтним парком, і це фактично останні природні території у Києві. Острови тривалий час не дають спокою міській владі. Цей архітектурний конкурс – це вже не перша спроба їх забудувати. Під видом «концепції збереження» можновладці планують легалізувати будівельні проекти на київських островах», – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Наголосимо, результати архітектурного конкурсу після «таємного» відбору стануть відомі широкому загалу 25 грудня, а проект нового Генплану-2025 планують затвердити вже найближчим часом.

Відео:
Кияни перекидають Попова через паркан Верховної Ради:

Марш Захисників Києва-4 на Прорізній

Марш Захисників Києва-4 на Хрещатику

Попов і Черновецький дають інтерв’ю:

Фінальний мітинг Маршу захисників Києва-4

Контакти:
Ігор Луценко
Збережи Старий Київ
067 467 62 53

Тарас Пушкар
Простір Свободи
093 574 69 92

Олексій Василюк
Національний екологічний центр України
097 1000 473

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут