Лідери українського ЛГБТ-руху звернулись до лідерів партій із вимогою визначити свою позицію щодо гомофобії в Україні

Останні події у Києві, коли через агресію деяких ультраконсервативних сил була зірвана мирна акція ЛГБТ та по-звірячому побито її організаторів, стали логічним продовженням тієї політики мовчання, якої дотримуються провідні політичні сили та державна влада в Україні всі роки незалежності.

Українські ЛГБТ-лідери звернулися до лідерів вітчизняних політичних сил, які декларують свою  відданість ідеям євроінтеграції та сучасної європейської демократії, а саме Об’єднаної опозиції, партії «УДАР», партії «Громадянська позиція», а також Партії регіонів та Народної партії (Литвина). У своєму відкритому листі вони вимагають від них вголос  сформулювати їхнє ставлення до відвертої та нестримної пропаганди гомофобії в Україні. Вони закидають політичним та державним діячам те, що саме через їх особисту бездіяльність і потурання розпалюванню ворожнечі став можливим сплеск ненависті та насильства на вулицях столиці.

«Нагадуємо Вам, що до неухильної та послідовної боротьби проти гомофобії та дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності закликають Україну ледве не всі провідні міжнародні організації, в яких вона перебуває або на членство в яких претендує, – зокрема, ООН, Рада Європи, Європейський Союз – а також уряди провідних демократичних країн Європи і Америки. Час робити вибір, з ким Ви – з людоненависниками-гомофобами, які виправдовують свої особисті комплекси та безглузді упередження посиланнями на Вітхий Завіт, або з рештою світу сучасної ліберальної демократії. Сумно і огидно дивитися, як Ви старанно намагаєтеся не помічати цієї проблеми, всіляко дистанціюватися від висловлення свого особистого ставлення до неї та уникати відповідальності за її вирішення. Депутати Верховної Ради від ваших нібито проєвропейських політичних сил висувають і голосують за відверто гомофобні та антиконституційні законопроекти, а ви мовчите. На вулицях столиці нашої Батьківщини розгортається справжній терор проти Ваших співгромадян, а ви мовчите. Честь і гідність, громадянські права та рівноправ’я Ваших особистих знайомих та мільйонів інших достойних людей привселюдно зневажаються, а Ви мовчите. Ви усміхаєтеся і потискуєте руки людям, яких Ви вважаєте або хочете вважати своїми союзниками та на допомогу яких розраховуєте – депутатів, політиків, державних діячів США і Євросоюзу, які є відкритими геями і лесбійками або відкрито підтримують боротьбу ЛГБТ за рівні права, – але у себе в країні Ви потураєте саме тим ницим інстинктам і мракобіссю», – говориться у листі.

Нагадаємо, що за оцінками науковців в будь-якому суспільстві доля гомосексуальних людей складає біля 5-10%. Для порівняння, жодна етнічна меншість в Україні, за винятком росіян, не перевищує 0,6% від загальної кількості населення за даними останнього перепису.

 

Повний текст відкритого листа див. за посиланням: http://www.gay.org.ua/news/101-open-letter-22-05-2012

 

Рада ЛГБТ-організацій України

2 Comments

  1. @як Ви старанно намагаєтеся не помічати цієї проблеми@
    а то таки проблема. О_о

    • Яка проблема, вони самі собі створюють проблеми, їм же ніхто не забороняє гомосятитись, в ліжко не заглядають, але й нема чого виносити це все напоказ і твердити, що це нормально, це не нормально, і мені до пофіг, що про це хтось каже. Бо так скоро і педофіли із зоофілами повилазять, і будуть казати, що це нормально, бо їх такими створила природа, природа краще знає чому вона їх такими створила.

Comments are closed.