Маршрут: № 1 Від Києва до Світловодська – на байдарці

10 вересня спеціальний кореспондент «Дня» Микола Хрієнко розпочне сплав по Дніпру, щоб дослідити стан берегової лінії ріки

 364 кілометри – за 20 днів. Такі часові та просторові рамки соціально-екологічного дослідницького маршруту, що має назву «Експедиція по Дніпру на «Робінзоні». «Робінзон» – це назва байдарки, на якій Микола Хрієнко реалізовуватиме свій проект.

«Ідея здійснити сплав по Дніпру виникла у мене у 2009 році. Я хочу вивчити ситуацію із захопленням водоохоронної берегової лінії. А це можна зробити лише з човна, тому що з суші підійти до берега не можливо: там все перекрито через приватизацію окремих ділянок, – розповів про свій задум Микола ХРІЄНКО. – Також мене цікавлять люди, які живуть на березі Дніпра. Це величезна ріка, і люди, чия доля пов’язана з Дніпром, – особливі».

Утім, бажання дослідити умови життя людей та самозахоплення, розкрадання і привласнення водоохоронної зони на правому березі Дніпра пов’язане також і з тим, що Микола Хрієнко родом з села Ново-Липове Світловодського району, яке сьогодні знаходиться на дні Кременчуцького моря.

«Я народився і виріс на березі Дніпра, двічі їздив до витоку цієї ріки у Смоленській області. Мене Дніпро цікавить також тому, що це велика частина мого минулого. З іншого боку Дніпро – це стратегічна ріка. І люди, які живуть на її берегах, найкраще розкажуть про ті зміни, що з нею відбуваються», – переконаний журналіст.

Микола Хрієнко має величезний досвід виконання дослідницьких експедицій, зокрема, територією України. Як кореспондент газети «Радянська Україна» він двічі сплавлявся по Дніпру на байдарках – у 1978 і 1979 році у складі студентської екологічної експедиції. Після того тричі самостійно пройшов з Києва до Світловодська – двічі пішки й один раз на лижах. Всього Микола Хрієнко виконав 24 піших одиночних та групових походи.

 За перебігом експедиції слідкуйте на шпальтах «Дня».

 Вікторія СКУБА, «День»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут