Письменники хочуть встановити в Києві пам’ятник книзі

Ескіз пам`ятника книзі

Вчора, 3 березня Дитяча письменниця Лариса Ніцой ініціювала збирання підписів до київської міської влади з проханням надати дозвіл на встановлення пам’ятника книзі. Автором ескізу пам’ятника виступила українка із Запоріжжя Еліна Елліс, яка живе нині в Англії. Він являє собою стос книжок, на якому сидить дівчинка і читає книжку.

Оголошення цієї ініціативи відбулося на вечірці з нагоди   Всесвітнього дня письменника в одному з київських ресторанів. Бажаючі підтримати проект поставили свої підписи під відповідним зверненням до міської влади з проханням надати дозвіл установити пам’ятник у сквері навпроти Національного університету імені Шевченка. Після оголошення ініціативи виникла дискусія. Опоненти стверджували, що пам’ятник не має національних рис.

На вечірці пом `янули померлого дев`ять днів тому поета Миколи Сингаївського, автора вірша «Чорнобривці, який став знаменитим після того, як композитор Володимир Веремич написав  до нього  музику. На вечірці письменники і гості  читали свої твори. Співали і танцювали.

Відбулася невелика бійка. Коли слово взяв політолог Володимир Бондаренко, який відмий тим, що написав заяву до прокуратури на письменника Юрія Винничука, автора віршу «Убий під….са»,  брати Капранови висловили свій протест і трохи покусалися з Бондаренком. Як з`ясувалося потім, останній не був запрошений на вечірку.

Вечірка відбулася за підтримки фонду  Сергія Бондарчука, одного з лідерів «Нашої України», за ініціативою якого напередодні партія оголосила про свій саморозпуск.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут