Акція 18 травня в Києві покаже, що українці підтримують європейське майбутнє країни

Акція «Вставай, Україно!» вже сьогодні готує до того, щоб нікому не вдалося вкрасти волю українського народу на президентських виборах, – заявив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу «Вставай, Україно!» в Полтаві в суботу, 13 квітня.

 За словами Арсенія Яценюка, вчорашні події в Харкові, коли міська влада заблокувала місто комунальним транспортом, намагаючись завадити акції «Вставай, Україно!», та намагання заблокувати автобусами Театральну площу в Полтаві, – це свідчення страху влади: «Ця влада боїться тільки одного – людей. Вона має страх тільки перед тим, коли кожен українець сам собі скаже: «Я так більше жити не буду, я заслуговую на інше життя. Моя родина має право жити в кращій країні». І наша країна повинна бути кращою».

 «Україна має енергетичні ресурси, родючу землю і головне – мудрий і трудолюбивий народ. Це країна, яка буде мати європейське майбутнє. Але нам з вами разом треба багато для цього зробити», – наголосив він.

 Яценюк зазначив, що опозиція має блок політичних, соціальних і економічних вимог. «Глава української держави повинен гарантувати українську Конституцію, гарантувати кожному громадянину те, що там написано. А там написано, що кожен має право на роботу, на житло, медицину, підприємництво, на захист суду. Та виявляється, цей президент прочитав, що всі ці права стосуються тільки однієї людини – його особисто».

 «Опозиція вимагає відставки президента Януковича. Ця людина не може носити високий титул глави української держави», – заявив Арсеній Яценюк.

 «В Україні буде новий президент. І ми боремось за те, щоб наша акція вже сьогодні готувала до того, щоб на виборах президента нікому не вдалось вкрасти волю українського народу і прагнення українського народу до змін», – наголосив він.

 У соціальному блоці, за словами Арсенія Яценюка, зокрема, скасування пенсійної реформи: «Наші батьки заслуговують на те, щоб держава піклувалась про пенсію, про соціальне забезпечення».

 «Діти заслуговують на те, щоб був дитячий садок, щоб була школа. Тільки не просто школа, а щоб в тій школі ще навчали. Заслуговують на те, щоб вступити до вищого навчального закладу і там отримати не просто диплом, а знання і після того – мати гідну роботу і гідну заробітну плату», – наголосив Арсеній Яценюк.

 Для цього, за його словами, опозиція внесла до парламенту законопроект про вищу освіту, закони щодо скасування Податкового кодексу і запровадження простої і ефективної податкової системи, закон про перше робоче місце, «яке гарантує українській молоді можливість працювати у своїй країні, на свою країну, на себе і бути впевненим у завтрашньому дні».

 Ці зміни, на його переконання, можливі лише тоді, коли в Україні буде подолано корупцію. Арсеній Яценюк нагадав, що опозиційні фракції спільно внесли до парламенту пакет антикорупційних законів, серед яких закон про створення Національного антикорупційного бюро, про обов’язкову перевірку доходів і витрат всіх чиновників.

 Він наголосив, що ще один спільний обов’язок опозиції – те, щоби після Юрія Луценка, який нещодавно вийшов на свободу, наступною була звільнена Юлія Тимошенко.

 «Є два шляхи, куди Україна може піти. Перший, куди нас запрошують, – це Митний союз, який очолює Російська Федерація. У цей Митний союз якось дуже дивно запрошують – гонять Україну. Видається, що ми вже там були – в Радянському союзі. Україна хоче європейського життя, європейської освіти, європейських заробітних плат, медицини. Україна буде членом ЄС – і це наше спільне завдання», – підкреслив голова фракції «Батьківщина».

 Арсеній Яценюк закликав полтавців приїхати до Києва, де 18 травня, в День Європи, відбудеться всеукраїнська акція «Вставай, Україно!»: «Просимо вас приїхати до Києва і сказати, що Полтава підтримує нове європейське майбутнє України».

“Батьківщина”