«Мистецтво толерантності» рятує дитячі життя в Харкові

Не кожен навіть гарний концерт є суспільно важливою подією. Але благодійний концерт MARINITA TRIO у рамках кампанії проти ксенофобії в Україні «Мистецтво толерантності», який відбувся в Харкові 31 березня, допоміг врятувати онкохворих діток. Під час концерту було зібрано більше 2000 гривень, або 4 набору для хіміотерапії для пацієнтів 1-ї обласної клінічної дитячої лікарні Харкова.

Під час попередніх концертів восени 2012 року було зібрано 36 тисяч гривень, які забезпечили хворих дітей ліками на чотири місяці.

Нажаль, держава дітей ліками не забезпечує, і крім благодійників хворим дітям нема більше на кого покладатися.

Наші аматорські відеозаписи не відтворюють всю красу акустики цих унікальних виконавців. Тому ми дуже радимо відвідувати концерти наживо, коли вони трапляються в ваших містах.

Благодійний концерт проходив за підтримки ТЦ “Аве Плаза”, програми “Matra” Посольства Королівства Нідерландів в Україні, рекламна підтримка – “Inart”, звук – “Leader Promusic”, килимовий партнер – “Старик Хотаббич”, медіапартнер Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”.

Наталка Зубар

MARINITA TRIO (UA-HU) це Marinita – вокал, фортепіано/ marinita.com.ua , Ferenc Bernáth – гітара/ bernathferenc.gportal.hu , Orhan Agabeyli – перкусія/ orhanagabeyli.com

http://www.youtube.com/watch?v=FYZwhuesolA

http://www.youtube.com/watch?v=2yz1vbRP_B4

Marinita (Марина Захарова) – українська співачка, піаністка та композитор. Вона створила свій власний неповторний стиль, у якому органічно поєднуються різноманітні фольклорні традиції із джазовою та академічною музикою. Марініта віртуозно володіє вокально-фортепіанною технікою, має барвисту етнічну манеру співу із витонченою орієнтальною мелізматикою та ідеальним інтонуванням, природно використовує складні ритми, притаманні близькосхідній, тюркській, балканській та ромській традиціям. Вона брала участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні, США, Європі та Ізраїлі, серед яких: PalmJazz — 2012, 2010 (Сілезія, Польща), Jazz Days in Megiddo — 2012 (Ізраїль), Nessiah — 2011 (Піза, Італія), Warsaw Summer Jazz Days — 2008 (Варшава, Польща), City Stages — 2005 (Бірмінгем, США), Jazz Bez — 2010-2012, 2008, 2004 (Україна-Польща) та інші.
У дискографії Марініти чотири альбоми записані у складі її авторського міжнародного музичного проекту «Anno Domini»: «Галілея» (2008), «Sand & Stone» (2005), «У фокусі часу» (2004), «За обрієм» (1999), а також участь у багатьох збірках: «У джазі тільки дівчата-3», «Євшанзілля», «Харків-Хайфа» та інших.

Ференц Бернат (Ferenc Bernáth) – народився на Закарпатті в угорській сім’ї. З 1996-2000 навчався в Ужгородському Коледжі Мистецтв по класу гітари, в подальшому навчався та закінчив з відзнакою Харківський Національний Університет Мистецтв ім. І.П. Котляревського (клас проф. Володимира Доценко). Брав участь у майстер-класах відомих педагогів: Еде Роут та Етвеш Йожеф (Угорщина), Аньєлло Дезидеріо (Італія), Сергей Корденко (Россія), Іхіро Сузукі (Японія), Перт Залецкий (Польша), Лео Брауер (Куба). Гастролював у багатьох країнах Європи, член журі декількох фестивалів, конкурсів. У 2007-2008 рр. брав участь у встановленні світового рекорду Гінеса «Найдовший по тривалості гітарний концерт у світі». Веде педагогічну діяльність у Спеціальній школі мистецтв ім. Бені Егрешші (вища школа музики, м. Будапешт, Угорщина). Автор збірки “Дитячі ігри” (характерні твори для класичної гітари). Ференц Бернат тісно співпрацює з Українським Культурним Товариством Угорщини. Народившись в Україні і проживаючи в Угорщині має дві Батьківщини, саме тому вважає своєю місією розповсюджувати як українську так і угорську музику. Цьому свідчать його Угорська Фантазія, Українська Балада (на тему Рідна мати моя), обробки українських та угорських народних пісень, перекладів для гітари соло творів Д. Задора, Угорського танцю No 5. Брамса.
Дискографія: “Почуття та Настрої” (соло CD, 2005), “Ліричні мелодії” (флейта-гітара CD 2009) “Магія гітари” (концерт DVD 2011), “Подвійний парафраз” (гітарний дует CD 2012)

Орхан Агабейлі – перкусист, барабанщик, викладач, творець власної школи гри на перкусії. Орхан почав займатися музикою у віці 15 років і самостійно освоїв техніку гри на перкусійних інструментах, після чого вступив до Харківської консерваторії на факультет естради і джазу, де навчався грі на ударних інструментах. Орхан – учасник різних музичних проектів, як українських, так і міжнародних, працює в найрізноманітніших стилях: від автентичної музики сходу, до джазу, року, фанку. Протягом своєї музичної діяльності брав участь в багатьох музичних фестивалях і форумах, серед яких «Jazz Bez», «Єдність», «Palm Jazz» та інших, гастролював країнами Європи та Азії. У грудні 2011 року відкрив школу гри на перкусії, де навчає грі на дарбуці і кахоні, поєднуючи викладання з активною концертною і гастрольною діяльністю.

 

About Nataliya Zubar 2353 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair