Первомайськ: “…положення приведені у відповідність до вимог Конституції”

Новий успіх. За зверненням Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” прокуратура спонукала виконавчий комітет Первомайської міської ради (Луганщина) змінити свій нормативний акт, який обмежував свободу мирних зібрань, зокрема – містив, на порушення рішення Конституційного Суду України №4-рп/2001, одіозну норму про 10-денний строк завчасного повідомлення про проведення мирного зібрання.

Первомайськ-39-прок-відповідь

Успіх, як бачимо,  у цьому випадку є не повним: прокуратура не звернула уваги на принципову незаконність ухвалення органом місцевого самоврядування акту з питань організації і проведення мирних зібрань, на що жодних легітимних повноважень у органів місцевого самоврядування нема. Тому невдовзі ми повернемося до питання.

На сьогодні у більш ніж 50-ти населених пунктах різних країв України органи прокуратури вжили заходів для усунення незаконно запроваджених радами та виконкомами нормативних обмежень свободи мирних зібрань. Далі – буде.

******

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут