Cтефан Романів: Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суть Майдану!

Євромайдан працює! Атмосфера бойова, товариська: одні провадять віче, інші готують чай, каву, обіди, сортують та роздають одяг, ще інші приносять харчі й теплі речі, охороняють Майдан – все налаштоване на довшу акцію. На Майдані більшає людей знову…

Все тому, що віримо в краще майбутнє, віримо в людину, в життя – українське, європейське. Одразу впадає в око велика кількість молоді – не лише студентів, а в розмовах можна довідатися, що з різних сторін України приїхали службовці, робітники, господарники, молоді батьки – отже представлена більш ширша сфера суспільства, ніж студентство.

Відчувається, що тут не тільки питання підписання якоїсь угоди – тут іде мова про зміни у суспільстві, форму державобудівництва, про повернення собі того, що «Беркут» старався  силою відібрати – гідності та пошани до людини, до суспільства.

У цьому всьому більше і більше відчувається відповідальність кожного за своє майбутнє: хто, як не ми! Вже відійшло поняття, що хтось зробить за або для мене –  ми, я маємо це зробити!

Майдан оточений барикадами,  на всіх точках охорона – тут вхід, тут вихід. Все гарно працює, учасники прислухуються до комендантів та охоронців.

Виходжу сьогодні з Майдану на заплановану зустріч, чекаю, щоб мене випустили, бо багато людей виходить. Молодий охоронець подає  інструкції: вихід тут, вхід – з правої сторони. Раптом чую крик: «Що? Я  тут входжу!». Охоронець спокійно відповідає: «Вибачте, але тут Ви не можете входити, тут лише вихід. Прошу перейдіть кілька метрів праворуч, там зайдете!». Відповідь: «Ти знаєш хто я, шмаркачу?» Охоронець: «Не знаю, приємно вас пізнати, але для всіх тут вихід, а вхід – там».

«Ось ти ***!»  Витягає посвідчення: «Я – народний депутат … скликання! Я тут входжу!» Знову охоронець чемно просить: «Перейдіть до входу».

Відповідь депутата: «******* ***** твою ****! Ти *****останній! Ти ****! Я з тобою розправлюся!»

Відходить з поспіхом. Іду я за ним. Кажу: «Вибачте, пане, але думаю, що Ви повинні перепросити молодого охоронця».

«A ти хто такий? Що ти собі думаєш! Я – депутат!»

Пояснюю: «Ви, мабуть, ще не зрозуміли суть цього Майдану. Є нові правила гри. Закон для всіх один – так народ вимагає. Ви вибраний  служити народу, а не народ Вам. Ми йдемо в Європу, закінчується стара совєтська система приниження громадянина. Закон, правила одні для всіх. Там вхід – для всіх і тут вихід – для всіх. Раджу Вам сісти на поїзд, який іде або залишайтеся на станції».

Відходить  так, як мій батько казав – з поспіхом, що за ним аж ся курить!

Інший чоловік кричить йому: «Ти маєш таке велике пузо, не пошкодить тобі трошки пройтися – корисно для здоров’я!»

Це хоч малий інцидент, але він віддзеркалює, що народові вже набридло, що ті, хто при владі, думають, що і Конституція, і правила, і закони – це для когось – не для них. Вони мають інші правила.

Ні, Президенти, члени уряду і депутати всіх покроїв!

Бути європейцем – це значить розуміти присягу, яку ви давали, розуміти, що Ви – для народу, а якщо Вам затяжко – здавайте мандат.

Дайте місце молодшим, які з пошаною і розумінням, в українському та європейському стилі будуть будувати та скріплювати державу.

Так, тут є суттєве питання:  зміна свого думання. Тут інша система. Тут не справа лозунгів або гасел «Україна – це Європа!». Тут нове, сприємливе, толерантне суспільство. A до цього мають привикати або дотримуватися всі.

«Беркут», міліція та всі інші силові структури мають мати переписані правильники, мають зрозуміти свою роль вже в новій системі.

Кожен, хто стоїть на Майдані, вимагаючи кращого завтра, має розважити: а що це значить для мене, моєї сім’ї, для мого оточення? Як я маю змінитися у своєму думанні та поведінці, у відносинах.

Пан депутат цього ще не зрозумів.

A молодому охоронцеві Дмитру дякую за його поведінку, настанову та готовність у свій малий спосіб міняти суспільство!

«Переходити вулицю на зелене світло – це по-європейськи!», – гарний напис, написаний рукою на світлофорі!

Малий крок, але багато маленьких кроків від багатьох перетворить державу та суспільство!

Це сила Майдану !

До кінця! До перемоги !

Київ 4-го грудня

Cтефан Романів

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

8 Comments on "Cтефан Романів: Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суть Майдану!"

 1. Очень жаль, что не указана фамилия депутата.

 2. Віталій | 05-12-2013 09:53 at 09:53 |

  Нам треба більше таких безкомпромісних людей як охоронець що тут описаний.

 3. ОЛЕСЯ | 09-12-2013 04:52 at 04:52 |

  Перш за все ВЕЛИКА ПОДЯКА АВТОРОВІ СТАТТІ, ПАНОВІ СТЕФАНОВІ РАМАНІВУ за інформативну інформацію. Не менш подяки і пошани заслуговує МОЛОДИЙ ОХОРОНЕЦЬ за ввічливість та врівноваченість перед елементарним “депутатським” свинством. Власне тут представлено жітке розмежування нового європейського зросту серед молоді і закостенілий гидкий сов’єтизм так званого де…тата.
  Я досить вже у цьому світі і добре пригадую “народних” обранців за совєтів. Хто були ці люди пучка хитросідничників, які крутили світом, а решта сіра, чи варто таки назвати річ справжнім іменем ДУРНУВАТА МАСА, яка задовольнялася крихтами, що впали з хазяйського стола. Чому крихтами, бо розумово вони настільки були недолугими, що крім підлабузництва нічого більше робити не вміли і не могли.
  З настанням змін у політияному житті України, очевидно НАЙДУРНІШИЙ елемент відсіювали, залишився найбіль аґресивний мішчухівський тип. Той, що вижив після чистки . Але їх лояльності комунякам вже було замало. Їм потрібен ГРІШ. От таким чином приповзло далеке від культури, розуму, трішки грошовитого, але дуже лереповнене пихою та нікчемністю з переборщеною самоцінкою важливості власного ЦАБЕ. На жаль, сьогодні Вам довелося зустрітися з цим мутантом і підміною НАРОДНОГО ДЕПУТАТА. На жаль,ще досить часу мусить пройти, щоб суспільство бодай наполовину очистилося від таких горе депутатів, які навіть не спроможні зрозуміти людського звернення. Однак Є ДУЖЕ СИЛЬНІ ПІДСТАВИ ВІРИТИ, ЩО МОЛОДЬ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ДОСВІДЧЕНИХ ПРОВІДНИКІВ ТАКИ СПРЯМУЄ УСЕ У НАЛЕЖНЕ РУСЛО І СЛІД ПРОПАДЕ ВІД таких депутатів.

  СЛАВА УКРАЇНІ!

Comments are closed.