Якщо ДАІшник прийшов додому. Поради від Дорожнього Контролю

Поради від ДК: Якщо ДАІшник прийшов додому

Останніми днями з’явилася низка публікацій про те, що працівники ДАІ ходять по квартирах водіїв, які брали участь в автопробігу на Межигір’я. ДАІшники вимагають від водіїв з’явиться в управління разом зі своєю машиною. Якщо ж водія немає вдома, інспектори передають інформацію рідним. Також 3-го січня відбулась прес-конференція керівництва ДАІ, де було заявлено про права Державтоінспекторів ходити по домівках порушників. Дорожній контроль оприлюднив з цього приводу власні юридичні поради.

За словами юристів ДК, такі дії Державтоінспекції все-таки незаконні. Згідно статті 19 Конституції України “органи державної влади їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Заявляючи про законність своїх дій, керівництво ДАІ насправді не називає конкретну статтю закону, яка дозволяє інспектору ДАІ, в службовий час ходити по квартирах автомобілістів. Закон чітко прописує процедуру виклику особи у разі потреби. Зробити це можна рекомендованим листом повідомленням про запрошення до підрозділу Державтоінспекції МВС.

Варто зазначити, що викликати особу в ДАІ або до суду можна  тільки в рамках вже відкритого адміністративного провадження. Тобто – якщо вже складено адміністративний протокол і розглядається справа по суті. Виклик водія “для складання протоколу” чинним законодавством не передбачено. І в будь-якому разі, за відмову особи ходити в ДАІ або суд – не передбачена ніяка відповідальність – водій сам вирішує – бути присутнім йому на засіданні чи ні.

У зв’язку з цим, “Дорожній контроль” підготував приклад заяви про скоєння кримінального злочину працівником ДАІ за статтею 365 КК України – “перевищення влади або службових повноважень”. У цій заяві “ДК” детально описав юридичну сторону питання. У разі, якщо до вас прийшли додому працівники ДАІ – заповнюйте це заяву, підставляйте свої дані і реєструйте в прокуратурі. Даний документ потрібно реєструвати саме як повідомлення про злочин.
Фото Дорожнього контролю.

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Якщо ДАІшник прийшов додому. Поради від Дорожнього Контролю"

Comments are closed.