Перезавантаження Майдану

Вчорашнє Віче на Майдані Незалежності, безумовно, було простимульоване останніми «наїздами» на Майдан. Особливо намаганнями розібрати барикади та знести намети. В суспільстві зростає роздратування Майданом, поширюються чутки про неймовірний бруд, що там накопичується, аморальну поведінку людей, які живуть у наметах. Наприклад, у мене особливе роздратування викликає торгівля на кожному кроці, ці ряжені «звірюшки» з обкуреними голубами, які до всіх чіпляються.

Як виявилось, все далеко не так однозначно. Виступаючі на Віче виклали чіткі, на мій погляд, позиції, з якими важко сперечатись. У відео, що пропонується, я показав деякі з виступів, які їх характеризують. Також майже повністю наведений виступ В. Кличка, якого народ то засвистував, то вітав аплодисментами. Тому відео достатньо довге і дозволяє вловити основні настрої.

Аргументацію майданівців, які представляють більш ніж 50 структур, можна звести до наступного: Майдан не виконав свого призначення, оскільки не покарані винуватці злочинів, не проведено люстрацію і взагалі не змінено систему управління державою. І з ними не можна не погодитись. Але одну позицію все-таки виконано – здійснено реверс у напрямку до Європи.

Кличко заявив, що його наміри щодо «розгону» Майдану невірно зрозуміли. Більше того, він буде співпрацювати з Майданом і в міськраді навіть влаштує його представництво. Але конкретного зобов’язання щодо присяги на Майдані «по-козацьки» так і не дав, невнятно пообіцявши присягнути киянам. Чим показав, що починає формуватись як справжній політик. Проте його вихід на сцену був достатньо сміливим кроком. Могли і яйцями закидати…

Поглядаючи в недалеке минуле я зрозумів, що бачив повернення на сцену громадянського суспільства, яке поступово було витиснуто з Майдану політиками під час Революції Гідності. І це добре!

А сотники пообіцяли, що обов’язково наведуть на Майдані порядок.

Народ розійшовся до наступної неділі, оскільки Віче пообіцяли проводити щотижнево.

PS.  Під кінець мітингу зустрів жінку, у якої брав інтерв’ю 18-го лютого. Мені розказували, що бачили по ТБ, ніби її вбито. Значить, буде довго жити!

 

 

3 Comments

  1. Залиште Майдан в спокоі, ідіоти ! Немаэ чим більше зайнятися ? Реорганізуйте, обновіть, змініть, але лишіть цей клаптик свободи !

Comments are closed.