А ми казали! Коли Росія почала інформаційну війну проти України

6 серпня 2014 року вийшла стаття секретаря Ради РНБО Андрія Парубія про війну Росії проти Україні, в якій переказано дуже багато тез, про які писав один з учасників ІЦ “Майдан “Моніторинг” в 2008 році. Порівняння текстів показало, що ймовірно обидва автори користувалися одним (американським джерелом) в частині про інформаційну війну.

Зокрема наш Ярослав Сватко писав 31-06-2008 в статті Національна безпека України в умовах ведення інформаційних воєн таке:

Сьогодні об’єктом інформаційної атаки з боку Росії є Крим. На жаль, українські політики не здають собі справи у тому, які інформаційні комбінації розігруються у цій операції. Росія, творчо осмисливши перебіг подій в Косово, Абхазії й Осетії, намагається створити схему інформаційної операції за зразками цих, уже доконаних подій. В усіх зазначених випадках процес відторгнення території починався зі скасування автономії. Проблема сьогоднішніх (і завтрашніх) подій в Криму в тому, що росіяни мають схему розвитку подій, знають, які чинники у яких вузлах цієї схеми дають потрібний їм результат, і коригують свої дії відповідно до обставин, натомість українська сторона навіть не аналізує того, що відбувається. Хоча вкрай необхідно провести порівняльний аналіз розвитку подій у згаданих регіонах та в Криму та зробити власні висновки щодо українського способу вирішення кримської проблеми.

Нічого, абсолютно нічого не було зроблене на державному рівні тоді. Крім пари спеціалістів, які при тому є учасниками нашої організації, решта державних мужей та лідерів суспільних рухів засунули голову в пісок і перебували в стані заперечення інформаційної війни аж до весни 2014.

Статті голови правління ІЦ “Майдан Моніторинг” Наталки Зубар про інформаційну війну в вересні та на початку грудня 2013 року викликали купу питань від нібито професіоналів “А звідки ви це взяли?”

informbezpeka-300x219

Досі системні адміністратори великих державних і недержавних установ відмовляються прибирати з комп’ютерних мереж (анті)вірус Касперського. Мільйони людей в Україні наражають на небезпеку себе та свої контакти, користуючися інтернет сервісами в зоні *.ru. Якщо велика кількість громадян перебувають в стані заперечення гарячої війни, то ще більша кількість українців досі не розуміють масштаби та серйозність інформаційної війни, яку проти нас веде Росія. Не розуміють, що це може торкнутися кожного з нас.

І зараз ми змушені робити ще один страшний прогноз. Якщо в країні не почнеться масова кампанія в провідних засобах масової інформації спрямована на просвіту людей стосовно реалій інформаційної війни, то через півроку РФ повністю виведе з ладу український сегмент Інтернету.

А поки ми читаємо лекції по інформаційній війні кому можемо і де можемо. Кличте нас – ми готові вчити всіх (крім ворогів). Пишіть нам на monitor@maidan.org.ua і замовляйте тренерів. В нас є тренінги від 90 хвилин до трьох діб за участі від одного до чотирьох тренерів.

Оця презентація дозволяє скласти враження про наш курс

Тренінги вже відбулися в Вінниці, Полтаві, Тернополі, Бережанах, Вінниці. В нас є курси для державних службовців, громадських лідерів та дітей.

Наталка Зубар, Ярослав Сватко
ІЦ “Майдан Моніторинг”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут