Місія Схід: Красний Лиман та Слов’янськ. Підприємці Слов’янська працюють над бізнес-планами, коли інші панікують про війну

Триває моніторинговий проект «Місія Схід», котрий відбувається в рамках Української миротворчої школи і охоплює прифронтові міста і села на сході України.

Сьогодні, у п’ятий день моніторингової місії, її учасники відвідали місто Красний Лиман де зустрічались з представниками місцевого самоврядування і громадськості та лікарями, що переїхали сюди з Донецька. Дорогою відвідали також села Крива Лука (Краснолиманського району) та Семенівка (передмістя Слов’янська), яке найбільше постраждало під час військових дій у травні – на початку липня 2014 року. А по обіді зустрілись з представниками Спілки керамістів Слов’янська.

Мер Красного Лиману розповів про бойові дії, що відбувались тут минулого року про руйнування інфраструктури, про роботи  по її відновленню а громада Кривої Луки продемонструвала встановлені на місці боїв символи життя і України. Не оминули питання переселенців, адже їх тут близько половини корінного населення. І при цьому усім знайшлось житло.

Емоційно потужною була зустріч з  медиками травматологічного відділення донецької обласної лікарні, котрі переїхали до Красного Лиману і готові віддавати всі свої знання і вміння для лікування вояків і громадян, але їм гостро бракує обладнання, котре все залишилось в Донецьку. Місцевій владі вирішити ці питання не під силу. Потрібна системна державна допомога.

Дорогою кидалася в очі вкрай повільна відбудова зруйнованої під час війни інфраструктури.

Найоптимістичнішою була зустріч з слов’янськими керамістами. Поки інші панікують, ці люди працюють над бізнес-планами своїх керамічних майстерень і думають про майбутнє.

Зазначимо, тут наведені позиції  є думками, що висловлені місцевими активістами та також є першими враженнями учасників місії від побаченого на сході України.

ГосДеп добрался до Кривой Луки.

Год назад тут бухали донские казаки.

Posted by Vitalii Ovcharenko on 17 серпня 2015 р.

Нагадаємо, що «Місія Схід» триватиме до 20 серпня. На цей час її учасники побували у Дніпропетровську, Запоріжжі, Маріуполі, Красноармійську, Костянтинівці та Дружківці.

Стежте за перебігом місії у твіттері за допомогою хештегу #МісіяСхід

Як допомогти нам?

Допомогти нам ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/