Від ворожнечі поляків та українців зиск отримує Кремль

Не втягуйтеся в гру гебні з темою поляки-українці-волинь. Не розкручуйте маховик взаємних претензій і ненависті. Якщо не можете вибачитися то мовчіть. Бо все інше буде на користь кремлінам.

Я народився й виріс в Івановій Долині. Мій рід по матері з села Звіздівка що за 8 км. Янову перейменували в 70-ті в Базальтове. Цю польську колонію з німецьким гарнізоном у 1943 УПА знищила майже з усім польським населенням. Так, з цивільними, жінками й дітьми включно. В ту ніч в УПА були різні люди. Й ті що вбивали й ті що рятували. Надто багата історія в кожного. Й визволили понад тисячу полонених з концтабору у базальтових кар’єрах. Доля цих полонених досі ніким не досліджена. Про німців також мало відомостей. До речі, концтабір там був вже за перших совєтів. Від Янови лишилися тільки кам’яні підвали. Ця колонія довго діставала набігами українські села. Доки селяни не звернулися до УПА за допомогою. Совєти про це мовчали. Це була тема табу №1. Навіть поселення перейменували. В часи незалежності жартвам які там загинули встановлено памятник. Спільно з поляками. В ті часи жертв серед українців було не менше. Порозумілися.

Родина батька з Холмщини. Садиба біля Кльоштова. У 1944 після визволення совєтами пoляки почали вирізати українців. Як родину українців у 1945 переселили на Миколаївщину, Новий Буг. Через рік, рятуючись від голоду втекли на Рівненщину. Тоді багато переселенців з Польщі втікали в Західну Україну. Колона людей в Кіровоградській області тягнулася кілометрів на п’ять.

Така наша історія. У нас спільний ворог який вчергове хоче розігріти між поляками й українцями ненависть. Підгрунтя для того є. Питання в тому чи вдасться і чи потрібно це нам і полякам.

Ігор Шелевицький,
заступник директора з наукової роботи, Криворізький Державний Педагогічний Університет

В тему Про холмчан. ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ МИНУЛОГО. Леонід Бурда

13692826_10210268311090768_3744242033755360993_o

6 Comments

Comments are closed.