Чому День рівності прав перетворився на День вітання з великими грудьми – саме в СРСР?

Чому сталося так, що в СРСР 8 березня просувалося (і успішно просунулося – так, що досі все на місці) як свято “чоловіки вітають жінок з тим що ті жінки”, попри явну абсурдність такої ідеї.
Бо це відповідає внутрішній логіці радянського ладу.

Яйцем з голкою чахлика невмирущого-смертю совка була freedom of association. Для тоталітарного радянського режиму була життєво важливо, щоб люди не збиралися вільно в гуртки за інтересами, будь-якими. Коли люди починають поєднувати зусилля задля чогось, що їм здається потрібним, без контролю з боку держави, тоталітарна держава розсипається. Зусилля мають поєднуватися тільки за вказівкою держави та під її контролем, інакше люди починають формулювати та досягати цікаві їм, а не державі, інтереси – і тоталітаризму смерть.

Оскільки можливості жінок та чоловіків у СРСР не були рівними (досі живе “ти же дєвочка”, тому роби те і не роби це, як хлопчики), оригінальні восьмеберезневі ідеї боротьби за зрівняння у правах та можливостях жінок з чоловіками були для СРСР в принципі актуальними. Оскільки держава можливості реально те урівнювати в протрухлому патріархальному суспільстві не бачила і не хотіла шукати, то пропагування оригінальних восьмеберезневих ідей означало провокування руху за права жінок в СРСР знизу – через утворення відповідних гуртків, восьмеберезневих груп (подібним гельсінським групам – за інші права) тощо.

Отже, оригінальні ідеї авторів ВосьмеБерезня становили для СРСР загрозу провокування неконтрольованого державою руху за права та інтереси – навіть якщо ці інтереси на перший погляд безвинні для радянщини (ще й походять від шанованих в СРСР борцинь за права трудящих), реально вони, як зрушувані знизу, становили для тоталітарного суспільства, де все має контролюватися державою, екзистенційну загрозу.

Тому для запобігання виникненню в радянських людей дурних думок і купірування цих загроз радянські ідеологи зсунули акцент і зробили безглуздий – а тому безпечний – день святкування відмінності статевих ознак: ніякі гуртки за інтересами за такою ознакою створитися не можуть.

Отже, традиційне святкування ВосьмогоБерезня є просто успадкованим наслідком компостування мізків радянськими ідеологами: ніякого практичного сенсу в цій смішній ідеї вже давно нема (нема тоталітарної держави, є freedom of association), але компостер працював ефективно, тому ми святкуємо далі.

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.