Харків. Хроніки атаки на місто, день 58-й (22.04.2022)

Кількість обстрілів збільшилась, порівнюючи із попереднім днем. Знову влучання у будинки, ринки та торговельні центри. Обстрілювали і передмістя Харкова. зокрема, Дергачі, Чугуїв та Коротич. В області на Ізюмському та Барвінківському напрямку тривають важкі бої.

Сьогодні кількість московитських обстрілів відчутно збільшилась, порівнюючи із четвергом. При цьому обстріли рашисти почали із самого раннього ранку.  Зранку була активність, яка знизилась в обідню пору, після чого настала невелика пауза, а ввечері знову спалах активності, Найбільше діставалося різним районам Салтівки – знову горів один з ринків та один з торговельно-розважальних центрів. Також обстрілювали ХТЗ, селище Жуковського, П’ятихатки та Олексіївку.

Один із серйозно пошкоджених будинків у Харкові. Фото: Сергій Петров, CC BY-SA 4.0.
Один із серйозно пошкоджених будинків у Харкові. Фото: Сергій Петров, CC BY-SA 4.0.

В передмісті ситуація без змін – прилітало по Дергачам та селам громади, по Чугуєві та передмістям на Чугуївському напрямку. Але також сьогодні московитами було завдано удару по терміналу “Нової пошти” у смт Коротич Пісочинської селищної громади – там спалахнула пожежа в одній із будівель терміналу та пошкоджено 4 фури. Внаслідок цього загинула одна людина, а ще 6 отримали поранення. Протягом наступних двох днів “Нова пошта” не приймає відправлення з Харкова і на Харків. Дехто каже, що то був снаряд на парашуті, хоча не виключено що і ракетний удар. Московити б’ють по будівлям ангарного типу, по складам і логістичним осердям, адже їх мета – створити проблеми для доставки будь-чого до Харкова, створити труднощі та збитки. Побудова безпечної логістики та існування кількох її варіантів – це наразі найважливіше та найскладніше питання для Харкова та тилових міст.

У Харкові через постійні обстріли московитів, за даними обласної прокуратури, пошкоджено 191 заклад освіти, у т.ч. 93 школи, 84 дитячі садки, 11 закладів позашкільної освіти, 3 будівлі управлінь освіти. Повністю зруйновано одну школу та 3 дитячі садки. А от на території області, за приблизними оцінками і неповними даними. внаслідок бойових дій пошкоджено 45 закладів освіти, у т.ч. 29 школи та 16 дитсадків. Повністю було зруйновано як мінімум 3 школи та один дитячий садок.

Місто живе своїм життям і призвичаїлось до війни, наскільки це можливо в принципі. Місцева влада почала збір заявок на евакуацію людей з Північної Салтівки, П’ятихаток та Горизонту, хоча там немає світла. а зв’язок нестабільний. Насправді подібні дії треба було робити набагато раніше, ще на початку чи в середині березня. Люди. які залишилися у підвалах пошкоджених та напівзруйнованих будинків, твердо не хочуть евакуюватися. І це вже якась віра. Тому оці заявки і все таке – це, перепрошую, імітація активної діяльності. а не вирішення проблеми. Зрештою, людей з цих районів потрібно перевезти не у більш безпечні місця Харкова, а вивезти з міста взагалі, щоби вони могли відновитися, а не продовжувати боятися, але тепер в будівлях інтернатів чи чомусь такому. Їх слід вивезти або на південний захід області, або взагалі на Полтавщину чи далі на захід України. Але ніхто про такі варіанти не думає і це дуже прикро.

У Харкові люди готуються до Великодня. Купують продукти. купують вже готові паски, а нашим воїнам доправляють гостинці з тилу. Це тішить. Хоч по-справжньому гарних новин зараз не так багато.

Культурне життя перемістилося до метро – харківські оркестри (Нацгвардії та оперного театру) грають на станціях підземки для людей, які там перебувають.

А Служба Божа у місті затримала одну молоду курву, яка приїхала з тимчасово окупованої території, здавала рашистам позиції наших військових та корегувала їх вогонь по пунктам видачі гуманітарної допомоги. освітнім та медичним закладам, об’єктам торгівлі, а також житловим кварталам, зокрема, і в центрі Харкова. Можливо, обстріл центру Харкова у минулу неділю – це справа рук, зокрема, цієї колаборантки.

А ще у Харкові з’явився свій символ стійкості: в одному зі зруйнованих дитсадків міста встояв комод-шафка з тремпелем (вішалкою) – він лишився непорушно стояти, хоч плита під ним майже повністю впала. Наш комод-шафка передає вітання шафці з півником (яку вже зняли і відправили до музею) у Бородянці

В області тривають важкі бої в районі Ізюма та на Барвінківському напрямку. Постійно обстрілюють Барвінкове, внаслідок чого одна жителька міста загинула, а понад 10 будинків зруйновані чи пошкоджені.. Разом з тим. близько тисячі людей відмовили евакуйовуватися з Барвінкового і лишаються у місті. Але через обстріли ситуація з газом та електрикою напружена.

Наші військові стримують атаки московитів та палять техніку – як танчики та броньовані машини, так і їх артилерію. 93 механізована бригада саме на цих теренах зіткнулася із 64 мотострілецькою бригадою московитів, нелюди з якої брали участь у масових вбивствах, катуваннях і ґвалтуваннях у Бучі та інших передмістях Києва, і добре вжарила їй – рашисти зазнали втрат у техніці та особовому складі – на страсну п’ятницю відправилися до пекла.

У Гусарівці Балаклійської міської громади, де було виявлено тіла трьох закатованих московитами людей, в одному з будинків знайшли тіла ще двох вбитих рашистами людей, які після вбивства були ще й спалені.

Загалом, за інформацією Харківської облвійськадміністрації, в області за день загинули 2 цивільні особи, а ще 19 отримали поранення. За весь час з початку широкомасштабного вторгнення загинуло 26 дітей, а ще 97 поранені. Загалом по Україні загинули вже 208 дітей, а ще 373 – поранені.

Ситуація складна До того ж, із смт Борова на Харківщині московити вже вийшли до Донецької області і закріпилися у с. Лозове Лиманської міської громади. При цьому обстріляли смт Ямпіль, та місто Лиман, а також Слов’янськ. У Лимані пошкоджена лікарня, а у Ямполі та Слов’янську, крім житлових будинків, ще й школи.

На міського голову Балаклії Івану Столбовому, який став колаборантом і згодом виїхав до московії, відкрито кримінальну справу про державну зраду і оголошено підозру у ній. З’явилося уточнення щодо ще одного колаборанта – міського голови Куп’янська Геннадія Мацегори. Він в основному перебуває в місті, але час від часу їздить до московії, певно, на консультації з вищими представниками окупаційної адміністрації.

Тривають бої за Рубіжне, Попасну, в районі Кремінної та Сєвєродонецька. Тривають обстріли цих міст та наскільки можлива евакуація під московитськими обстрілами, хоч про жодні коридори мови немає. Так само бої ідуть біля Авдіївки, Мар’їнки, Вугледара та Великої Новосілки на Донеччині. Московити активно атакують в напрямку на Гуляйполе.

Триває оборона Азовсталі. Жодних гуманітарних коридорів не погоджують і наших військових змушують здатися, щоби “врятувати” цивільних осіб, яких, ясна річ, примусово депортують до московії. Тому бої тривають, так само завдають авіаударів по місту.

У Мелітопольському районі, як кажуть представники української влади, продовжують зникати окупанти. Вже зникло близько 100 осіб. Також пізно ввечері прилетіло щось в районі Херсона (але не Чорнобаївка) – за словами арестовича (якого треба ділити на 100 чи множити на нуль) – ніби влучили у командний пункт рашистів.

У Мелітополі окупанти зібрали гурток любителів члєніна і святкували “день народження” того нелюда, який, серед іншого, вигадав і створив концентраційні табори. Це вже нацисти перейняли досвід московитів-більшовиків, коли під час Другої світової війни створювали свої табори для “неповноцінних народів”.

За інформацією української розвідки, почалися репресії проти командного складу московитів – командувача Чорноморського флоту московії та його заступника – начальника штабу, командувачів 6-ї загальновійськової та 1-ї танкової армій (обидві брали участь у штурмі Харкова і зазнали втрат, а 1-ша танкова досі штурмує напрямок на Слов’янськ).

На пошук свого затонулого ракетного крейсера “Москва” рашисти відправили древнє рятувальне судно-катамаран “Комуна”, яке було спущено на воду ще у 1913 році. На його борту є міні підводний човен, щоби дослідити де затонув та які пошкодження є в того крейсера. Ну-ну… Головне, щоби пошуковик не затонув біля “Москви” і не став ще одним підводним експонатом української підводної культурної спадщини.

Смішне. У четвер на Запоріжжі наші військові збили черговий анало говнет гелікоптер Ка-52. Так ось в електронному блоці цієї ваундервафлі був пасажир – миша. От мишку, яка загинула через падіння гелікоптера, – шкода, а московитів – ніт. І в принципі це все, що треба знати про технічне обслуговування авіатехніки на московії.

Ну а премію дарвіна сьогодні отримує Укрпошта. Спочатку вони заморозили всі онлайн-замовлення на марку “Рускій воєнний карабль, іді нахуй”, потім повідомили. що треба перезамовити, а коли відкрили перезамовлення з оновленим сайтом, то він просто рухнув – і все. Коротше. репутацію довго треба напрацьовувати, а от втратити – в один момент. Укрпошта, щоправда, випустила оновлений варіант марки, але, на мою скромну думку, це все не те.

Віримо в нашу армію та ЗСУ! Підтримуймо волонтерів, медиків, рятувальників та комунальників. Допомагаймо один одного у ці важкі дні і знаємо, що все буде Україна!

Сергій Петров

About Сергій Петров 249 Articles
історик, аналітик Інформаційного Центру "Майдан Моніторинг" (сайт "Майдан"), громадський активіст, редактор української Вікіпедії

1 Comment

  1. Merci, Serguii, pour cette chronique du 58e jour de guerre à Kharkiv. L’horreur s’est abattue sur la ville, mais les habitants gardent leur calme. Le chroniqueur lui aussi énonce avec calme bien des choses qui nous indignent! Et il garde ce bel humour qui permet de tout dire sans désespérer! Mais il y a des collaborateurs, des traîtres ! Quelle honte.
    Quant à la petite souris, paix à son âme : elle vaut mieux que tous les rascistes réunis. Merci!

Comments are closed.