“Для нас у Європі це щось абсолютно божевільне” – огляд автобусної зупинки-укриття у Харкові

Перемикач мов

Наталія Зубар разом із чеським кримінологом Петром Пойманом досліджують першу у Харкові протиракетну автобусну зупинку, яка може стати укриттям на випадок обстрілу чи ракетного удару. Всередині є камери і тривожна кнопка, вікон немає. Місце виглядає безпечним, але абсолютно божевільним для звичайного європейця.

Задокументовано 17 вересня 2022 року в Харкові, Україна.
Відеооператор – Наталія Зубар.

ПП: Це щось для нас… для нас у Європі це щось абсолютно божевільне, але це автобусна зупинка, захищена від обстрілів. Сюди можна зайти.
НЗ: Це перша [така зупинка], збудована у Харкові.
ПП: Тут ви можете побачити камери, також з міркувань безпеки, є тривожна кнопка, і це місце, щоб чекати автобуса. Проблема в тому, що ми не бачимо автобус, тому що немає скла, немає вікон. Але тут має бути безпечне місце, щоб пережити [удар] ракети чи чогось…
НЗ: реактивних систем залпового вогню, таких як «Град», «Ураган», і це було…
ПП: Це для [очікування] автобуса, тут можна вижити, і причина, чому це тут, в тому, що ця частина міста була у великій, великій небезпеці. Отже, це місце для…
НЗ: І міська влада, харківська міська влада сказала, що вони планують будувати багато таких… ну, протиракетних укриттів. Написано «Укриття» українською.
ПП: Сподіваюся, такі автобусні зупинки не доведеться будувати у всіх країнах, які мають спільний кордон з Росією.