Обличчя протесту: Олег Веремієнко

Алаверди на аналогічний матеріал від «Українського тижня»

Чомусь колеги з «Тижня» не змогли всіх розмістити на обкладинку, а Олег, з огляду на маніакальну скромність, вочевидь, не наполягав.

Коли я вперше прийшов на сходи під Український Дім і завелися розмови щодо планів, цілей, та організаційних питань протесту, мені одразу впало у вічі, що серед голодуючих є людина, яка влучно і впевнено формулює свої думки. Позаяк ми опинилися в групах, що опікувалися різними питаннями, поспілкуватися нам вдалося аж через кілька днів потому.

Вже стемніло, публіка на сходах і слухала когось із декламаторів. Ми нарешті змогли обговорити деякі нагальні питання.

–          Чому ти сюди прийшов?

–          А тому що дістало все. Я працюю адвокатом.

І Олег розповів мені, як одного дня до медичного коледжу, котрий є його клієнтом, завітав такий собі чолов’яга, і представився: «Я от Юры Енакиевского, смотрящий по Дарницкому району. Какой пай принадлежит Вам в этой компании? 60%? Давайте так – Вам 20%, нам 40%». Зрозуміло, що таку «щедру» пропозицію прийняти не дуже легко, тому в коледжі поцікавилися альтернативним варіантом, мовляв, а що, як ми відмовимося? Чолов’яга лише знизав плечима і відказав: «Ну, посмотрите…».

Реакція на відмову не забарилася – на коледж навалилися по черзі пожежники, санстанція, податкова, інспекція від міносвіти, тощо, практично паралізувавши його роботу. Від закриття тоді врятував випадок – студентів, що прийшли у білих халатах з транспарантами страйкувати під КабМін застав візит Путіна, котрий по-начальницьки кивнув своїм українським (де-факто) «підлеглим» – «А что эт у вас, студентов на улицу выгоняют?».  Коротше кажучи, тоді питання було вирішеним, однак зараз коледж таки закривають, і найприкріше з цього те, що студентів-медиків з огляду на вузьку спеціалізацію їхнього фаху навіть немає куди «порозпихати» по існуючих медосвітніх закладах.

Також, виявилося, що Олег був спостерігачем на виборах 2004-2005 років, вміло обстоюючи справу щодо фальсифікації голосів на Півдні; останніми його підзахисними були «запорізькі паламарі» та «Васильківські терористи».

Розповів Олег про власні враження й настрої дотичних до нього верств суспільства. Показовими є дані про те, що всередині правоохоронних органів вельми неоднозначна й напружена обстановка – там очікують масових скорочень та подальшого підпорядкування «донецьким» (мається на увазі, вихідцям з криміналітету). Суддів за інсайдерською інформацію теж дістало «телефонне право» й тиск на них у прийнятті рішень.

Тому для Олега цей протест – не стільки протест проти мовного закону, скільки остання відчайдушна спроба зупинити сповзання країни у болото беззаконня (надто пафосна фраза, щоб він її колись сам озвучив). Не бачить професійний правозахисник, чиє покликання – захищати невинних, свого майбутнього в такій країні.

Можливо, тут десь поруч чи буквально за кілька областей звідси теж є люди, котрих все частіше відвідують подібні думки? То може, панове, Ви приєднаєтесь до протестувальників – не обов’язково голодувати (тим більше, є відпрацьований процес, як робити це, уникаючи шкоди для здоров’я ), просто приходьте підтримати, знайомтеся ближче. Багато хто каже, що в Україні слабке громадянське суспільство, нам треба його розбудовувати, бу-бу-бу… «Старий ще щось белькоче, його голос чути все слабкіше» (с) /Лесь Подерв’янський, «Утопія»/. Я пам’ятаю, підходив колись до тренера й питав: «А як навчитися робити ось цей елемент?», на що він казав: «Дєлай!» – «А як краще почати вчитися стрибати ось це..?» – «Прыгай». Тобто, hic Rodes, hic salta – давайте розбудовувати це громадянське суспільство користуючись нагодою і зараз, коли припекло, бо коли «не пече», то всі кудись розбігаються, всім поступово стає байдуже: постояли для «очищення совісті» чи відчули втому – о, тепер зможемо заснути й не думати про цю Україну та її проблеми.

Трохи більше про Олега з мережі (пошукайте ще власноруч):

Інтерв’ю порталу «Право Today”

Допис у ЖЖ Білозерської (до речі, фото звідти ж).

/джерело/

———

Для тих, хто вважає протестувальників купленими, чи несповна розуму, дуже велике прохання прочитати “бібліографію” Олега на Майдані. Це тільки невелика частина новин, де є згадки про нього або написаних ним.

Перша новина датована 18-01-2007

Дело Юрия Мосеенкова або чортівня української Феміди

Мешканці Кременчука збираються на мітинг, вимагаючи правосуддя

Правозахисники: українці замало знають про злочини сталінізму.  (який оптимізм!!!!! почитайте і скажіть, вони помилялися?….)

СБУшний бєзпрєдел та незаконний арешт колишнього директора ДП «СЗФ «Прогрес» Дмитра Пономаренка

В Кировоградском СИЗО заключенные объявили голодовку

Собираем деньги жертве милицейских пыток!

Бездомний киянин виграв суд у КМДА

Круглий стіл про комісію з питань захисту суспільної моралі

На Донеччині в СІЗО знущаються над хворим на туберкульоз

У Києві суд виселяє на вулицю 6 дітей

Нагадуємо: Справа “Письменник проти “моралістів”

«Ні поліцейській державі!», «Міліція вбиває, влада покриває» 

“Святошинських робінгудів” після затримання 6 годин били

Справа запорізьких паламарів

За обнародование факта пыток пытаются возбудить дело против адвоката

Більшість цих справ Олег вів pro bono (бесплатно)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Обличчя протесту: Олег Веремієнко"

  1. петро | 20-07-2012 16:05 at 16:05 |

    МІЛІЦЕЙСЬКИХ ПРОВОКАТОРІВ НА ЧОЛІ З ЗАХАРЧЕНКОМ ДО СУДУ !!! «НКВД» НЕ ЗАХИЩАЄ, А НАПАДАЄ БАТАЛЬЙОНАМИ НА УКРАЇНСЬКУ ГРОМАДУ (Б’Є, ЛАМАЄ РЕБРА,ТРУЇТЬ ГАЗОМ) 5 червня 2012 р, 4 липня 2012 р..!!! 12 липня у голодуючої, що попала в лікарню «організували» обшук її помешкання.19 липня побили чоловіка (бо ніс ковдру,щоб прикритись вночі біля УД) –його забрала»швидка». Це що, норма – КОНСТИТУЦІЯ В ДІЇ ?! ІДУТЬ ПОСТІЙНІ ПОБИТТЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ СИЛАМИ БЕРКУТУ ТА БАРСІВ. МВС весь час діє проти вільних громадян України. А де «Чим ми можемо Вам допомогти ?» Розгорнуто ГЕНОЦИД – РЕФОРМИ ЯНИКА в Україні. ДЕПУТАТИ ВзР зобов»язані РОЗСЛІДУВАТИ ВСІ ВИПАДКИ протиправних дій МВС . Поліцейські порядки в дії !

  2. перехожий | 20-07-2012 16:09 at 16:09 |

    Потрібна МОБІЛІЗАЦІЯ СВІДОМИХ УКРАЇНЦІВ, БЕЗ РЕКЛАМИ ! Практикувати, час від часу ТРЕНУВАЛЬНИЙ ЗБІР на Європлощі,чи в іншому місці, з повідомленням листівками від оргкомітету про подальші плани..

Comments are closed.