Суд зобов’язав Мін’юст відповідати на запит, а не фантазувати

Не так давно Міністерство юстиції отримало інформаційний запит з вимогою надати письмову інформацію про назви і реквізити 137-ми  актів президента України, які мають незаконну (не передбачену жодним законом, навіть жодним підзаконним актом) позначку “опублікуванню не підлягає” та 5-ти актів з так саме незаконною позначкою “не для друку”.

“Міністерство справедливости” у наданні інформації відмовило, обізвавши запит “зверненням”. Тож “Майдан-моніторингу” нічого не залишалося робити, як пообіцяти Мін’сту головний біль і подати до суду. Що і було зроблено. Рішення суду – нижче до вашої уваги. Ним Мін’юст зобов’язано розглянути запит як запит. Рішення суду не можна  (на наш суб’єктивний погляд) назвати повним і бездоганним, адже не вирішено головне питання – про зобов’язання надати інформацію про незаконно засекречені акти “гарантів”, але і це прогрес.

Чекаємо на виконання (чи невиконання) судового рішення міністерськими працівниками. Далі – буде.

Варто також нагадати, що нещодавно Адміністрація президента повідомила, що веде роботу з перегляду незаконно засекречених актів з метою або їх оприлюднення, або надання ним законного грифу обмеження доступу.

Хочете нас підтримати?

donate Допомогти Інформаційному центру Майдан Моніторинг ви можете перерахунком грошей на PayPal Голови Правління нашої Організації nataliyazubar@maidanua.org або на рахунок Організації, тут детально написано як https://maidan.org.ua/supportmmic/.