«Ботоферма» Медведчука сама себе викрила у питанні Томосу

Після того, як 6 січня під час спільної літургії Вселенський патріарх Варфоломій вручив митрополиту Київському та всієї України Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України, інформаційна атака промосковських ботів посилилась.

У соціальних мережах ще, до підписання Томосу, проросійські сили ширили провокаційні матеріали, а от після його одержання, ці атаки набули більш активного поширення, від нелегітимності самого Вселенського патріархату, до консолідації з московитами.

Наталія Зубар, голова правління ГО “ІЦ “Майдан Моніторинг”, на своїй сторінці у фейсбук опублікувала скріни коментарів ботів. Якщо уважно прочитати ці коментарі, то стає зрозумілим, що текст коментаторів є скопійованим та поширюється з незначними змінами, кожним з коментаторів.

«Скучили за ботофермою Медведчука? Ось нові темніки. Боти реагують на слово Томос. Зверніть увагу на особливу “послідовність” текстів.» – пише Наталія Зубар – Голова правління ГО “ІЦ “Майдан Моніторинг”

Під постом з відео «Українська автокефалія і Томос. Що потрібно знати українцям!» коментатори, опублікували свої коментарі, судячи, з усього, не читаючи коментарі попередніх дописувачів.

«Нужно любой ценой уговорить епископа московского, чтобы они с нами консолидировались. Вообще на них рассчитывать не стоит, москаль всегда останется москалем, даже если он 100 раз скажет. Что он украинец. Руководство ПЦУ им доверять не стоит, у нас полно своих достойных людей» – дописують коментатори.

Такі меседжі розміщені коментаторами один під одним, що і викликало їх висміювання у соціальних мережах, адже стає зрозумілим, що одне і те ж повідомлення поширюється різними особами під копірку.

Другий, поширюваний «ботомеседж» стосується недовіри митрополиту Київському та всієї України Епіфанію. Дописувачі закликають назначити на його місце митрополита Луцького і Волинського Михаїла (Тимофія Зінкевича). Саме він був одним із кандидатів на місце  митрополита Київського та всієї України, однак зняв свою кандидатуру. Сам митрополит Михаїл тоді, звинуватив  голову УПЦ КП Філарета у тому, що йому не давали висунути свою кандидатуру. Саме його кандидатуру і підтримували прибічники УПЦ МП та автокефальна церква. Зняття своєї кандидатури, митрополит пояснив не бажанням допустити розділення церкви. Нагадаємо, що митрополит Михаїл (Тимофій Зінкевич) за професією є слюсарем електронних виробів і автоматики, після закінчення СПТУ, долучився до церкви і у 1994 році був пострижений у монахи.

«Настоятель Епифаний не силен. Необходимо менять его на епископа Михаила с Волыни. Он и Фанар прижмет, чтобы они не лезли сюда, и дожмет Московский патриархат» – дописують коментатори.

Бототексти закликають, до зміни предстоятеля ПЦУ і наголошують на тому, що ПЦУ необхідно відокремитись від Вселенського патріархату.

Наталія Зубар, переконана, що це меседж, який розганяє Віктор Медведчук, кум Володимира Путіна, адже саме він є в Україні чи не головним противником створення ПЦУ. Медведчук в ефірі «Кремль ТВ» заявляв, що «єдиною канонічною церквою в Україні, є Українська православна церква Московського патріархату». Його позиція абсолютно точно збігається із позицієї голови держави-агресора Володимира Путіна, який заявив: «В Україні створили цю розкольницьку церкву стамбульського приходу. Не подобається московський приход? Ну, буде стамбульський.»

 «Читання медведоботів зберігає купу часу на перегляд ворожих ресурсів – ви бачите мислевіруси в одному місці.» – пише Наталія Зубар, голова правління ГО “ІЦ “Майдан Моніторинг”

І дійсно, розгорнута компанія в середині країни, проти створеної Православної церкви України, на фоні таких коментарів, дискредитує та висміює сама себе, точно вказуючи на коріння такої позиції.

Радіо «Куреш»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут