Совок довбаний – новий проєкт Майдан Моніторинг в ефірі щотижня

Щоп’ятниці з травня 2021 року в ефір виходить наша експертна група по совку – люди, які жили в Совєцькому Союзі, які його пам’ятають та згадують про себе та рідних. Вийшло вже 6 випусків – Шпигуни і коди. Кіно і німці. Шпигунське сходознавство. Коли почалася друга світова війна. Що сталося в Україні 22 червня 1941 року. Як продавали батьківщину джазові музиканти.

В цих випусках ми говоримо і співаємо про Генріха фон Гольдрінга, Макса-Отто Штірліца і Йогана Вайса. Про подвиг развєдчіка. Про торгівлю славянськими шкафами і нікелірованими кроватями. Які чорні діри совка прикривали героїчні і благородні радянські шпигуни? Як шпигунські романи вплинули на звички і поведінку радянських людей? Чи була в шпигунських історіях хоч крихта правди? Які шпигунські технології ми бачили в дитинстві і юності? Звідки вони взялися? Чи була в шпигунських історіях правда?

Брехня і пропаганда в совєцьких книгах і фільмах про війну. Шпигунські історії у битві ГУЛАГу з Бухенвальдом. 22 червня 1941 року у пригодницькому жанрі соцреалізму. Ми, свідки змін, говоримо і співаємо про найбільшу таємницю совка – історію другої світової війни.

Чого сподівались від німецьких окупантів українскі селяни і українські митці? Кому німецькі солдати давали чоколядки, а в кого – стріляли? Чому вчить досвід українського життя між кількома воюючими сторонами? Як російська пропаганда використовує 22 червня?

Про музичну культуру (та культуру взагалі) як маркер ставлення до людини у совєцькому союзі. Про трагічні історії популярних совєцьких пісень і їх авторів.

Дивитися всі випуски можна тут.

Якщо вам це цікаво – ви можете підписатися на наш канал і слідкувати за всіма новини випусками. Ставте питання, пишіть відгуки, критикуйте нас!

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут