Регіонал каже, що відкликає “наклеп”. До виборів.

З повідомлення УП

Депутат від Партії регіонів Віталій Журавський вирішив відізвати свій законопроект щодо “наклепу”.

Про це у вівторок повідомляє прес-служба Партії регіонів.

Він зареєстрував проект постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в першому читанні проекту закону “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини”.

“Зваживши всі обставини та виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива сприйматиметься щонайменше з острахом та недовірою”, – заявив він.

Депутат додав, що сподівається на підтримку з боку парламенту цієї постанови.

За його словами, він залишається на тих самих політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

“Я вирішив на сьогодні зняти це питання юридично, але не політично. Я залишаюся на тих самих політичних позиціях і переконаннях: у суспільстві давно назріла необхідність посилення відповідальності за посягання на честь та гідність кожної людини, а не тільки політика”, – пояснив парламентарій.

Журавський нагадав, що днями відвідав засідання Міжвідомчої робочої групи “Відкрита розмова”, де мав можливість обговорити свою ініціативу із представниками мас-медіа та журналістських організацій.

“Після виборів я маю намір організувати серію “круглих столів”, у яких візьмуть участь журналісти, правозахисники та науковці. Після широкого обговорення і вироблення спільного бачення майбутнього законопроекту, я маю намір подати його на розгляд парламенту”, – зазначив політик.

*****

Нагадаємо – кілька днів тому “Майдан-Моніторинг”  вдарив на сполох і розпочав збір підписів під зверненням проти [censored] законопроекту. Далі низка інтернет-сайтів закликали своїх відвідувачів звонити і писати тим нардепам, які проголосували за той законопроект у першому читанні, деякі друковані видання вийшли з порожніми першими сторінками, а рух “Стоп цензурі!” закликав до мирної акції протесту 1-го жовтня під комітетами ВРУ. Пізніше регіонал Б.Колесніков назвав ініціативу запровадження кримінальної відповідальности за наклеп ідіотизмом.

Як бачимо, спільна дія мала успіх, але частковий: загрозу відтерміновано у часу, але не усунено, тим більш, що Регламент ВРУ не передбачає відкликання законопроектів, вже прийнятих у першому читанні. Тому “Майдан-Моніторинг” письмово звертається до керівництва фракції ПРУ та до президента Януковича: чи проголосують регіонали будь-коли за законопроект, який передбачатиме кримінальну відповідальність за наклеп та/чи образу і, відповідно – чи підпише такий закон у разі його прийняття Янукович.