Хроніки “покращення”: У Києві масово продають копії паспортів

У столиці з’явилися торговці копіями паспортів киян, які шахраї використовують для оформлення кредитів, реєстрації фірм і махінацій в Інтернеті.

Як відомо, всі сторінки одного паспорта продають за 2-4 долара, ну а якщо покупець готовий придбати велику партію, віддадуть і за півтора долара.

Юристи звинувачують пункти обміну валют, вони нібито головні розповсюджувачі персональних даних. Банкіри вважають, що причетні можуть бути і копі-центри, пише видання.

Торговців копіями паспортів без зусиль можна знайти в соцмережі “Вконтакте” і на численних форумах.

“Продам скіни (копії) українських паспортів – Київ та інші регіони, до деяких є пенсійні, ідентифікаційні коди, також є папорта громадян Євросоюзу, 2-4 долари за штуку. Оптовикам знижки – до 1,5 долара за один”, – пише один з продавців.

“Зазначимо, що даний товар користується попитом. Цілі придбання чужих даних у всіх різні – деякі навіть спокійно пишуть про це в соцмережі”, – йдеться у повідомленні.

Замовники паспортів, наприклад, дівчат певного віку, зізнаються, що документи потрібні для сайтів знайомств. Але є й більш небезпечні схеми, наприклад, для оформлення людей на роботу. Є й ті, хто на ці документи бере кредити.

Продавці даного товару кажуть, що деякі з них співпрацюють з обмінками, хтось бази даних зламує, у когось інші джерела.

Як відомо, з 23 вересня 2011 року НБУ зобов’язав банки здійснювати купівлю-продаж валюти тільки за умови пред’явлення паспорта.

Економічна Правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Хроніки “покращення”: У Києві масово продають копії паспортів"

  1. гражданин | 26-07-2013 12:09 at 12:09 |

    Сегодня с копиями документов полный маразм. Не знаю, зачем платить за копии, если их можно получить даром, например пропуская в туалет при наличии копии паспорта и кода. Я конечно утрирую но то, что происходит в стране выглядит именно так., Мало того, при прийме на работу вполне государственное учреждение требует копии документов жены, детей, родителей. Это как, не слабо?

Comments are closed.