Хроніки “покращення”: У Києві масово продають копії паспортів

У столиці з’явилися торговці копіями паспортів киян, які шахраї використовують для оформлення кредитів, реєстрації фірм і махінацій в Інтернеті.

Як відомо, всі сторінки одного паспорта продають за 2-4 долара, ну а якщо покупець готовий придбати велику партію, віддадуть і за півтора долара.

Юристи звинувачують пункти обміну валют, вони нібито головні розповсюджувачі персональних даних. Банкіри вважають, що причетні можуть бути і копі-центри, пише видання.

Торговців копіями паспортів без зусиль можна знайти в соцмережі “Вконтакте” і на численних форумах.

“Продам скіни (копії) українських паспортів – Київ та інші регіони, до деяких є пенсійні, ідентифікаційні коди, також є папорта громадян Євросоюзу, 2-4 долари за штуку. Оптовикам знижки – до 1,5 долара за один”, – пише один з продавців.

“Зазначимо, що даний товар користується попитом. Цілі придбання чужих даних у всіх різні – деякі навіть спокійно пишуть про це в соцмережі”, – йдеться у повідомленні.

Замовники паспортів, наприклад, дівчат певного віку, зізнаються, що документи потрібні для сайтів знайомств. Але є й більш небезпечні схеми, наприклад, для оформлення людей на роботу. Є й ті, хто на ці документи бере кредити.

Продавці даного товару кажуть, що деякі з них співпрацюють з обмінками, хтось бази даних зламує, у когось інші джерела.

Як відомо, з 23 вересня 2011 року НБУ зобов’язав банки здійснювати купівлю-продаж валюти тільки за умови пред’явлення паспорта.

Економічна Правда

1 Comment on "Хроніки “покращення”: У Києві масово продають копії паспортів"

  1. гражданин | 26-07-2013 12:09 at 12:09 |

    Сегодня с копиями документов полный маразм. Не знаю, зачем платить за копии, если их можно получить даром, например пропуская в туалет при наличии копии паспорта и кода. Я конечно утрирую но то, что происходит в стране выглядит именно так., Мало того, при прийме на работу вполне государственное учреждение требует копии документов жены, детей, родителей. Это как, не слабо?

Comments are closed.

More in Кримінал, Новини, Події, Політика, Право
Ірина Славінська: Цензура в Арсеналі? Паризький мотив

Історія зі знищеною роботою на Арсеналі – це дуже сумна та кумедна історія водночас. Принаймні, так виглядає, якщо дивитись на...

Close