“За порушення рівноправности…”

Антидискримінаційна стаття 161 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за порушення рівноправности громадян залежно від їх расової, національної належности або релігійних переконань.

У рамках моніторингу дотримання в Україні конституційних прав і свобод, здійснюваного Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження“, ми спитали у Державної судової адміністрації відповідну статистику.

Згідно з відповіддю (лист №інф/С-209/13 від 08.07.13 за підписом заступника Голови ДСАУ п.Положишника) протягом 2012-го року за ст.161 в Україні було засуджено двох осіб.

За цей же період засуджених за п.14 ч.2 ст.115 КК України (“умисне убивство з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимости”) не було.

Статистика щодо засуджених за вчинення з таких самих мотивів інших злочинів (тяжке тілесне ушкодження, побої і мордування, катування, погроза вбивством тощо) Державною судовою адміністрацією не ведеться.


More in Влада, Кримінал, Моніторинг, Новини, Події, Право, Cуди, Дискримінація
Слова про Волинь

Чим ближче сумні 70-ті роковини Волинської трагедії 1943 року, тим важче стає шукати тих слів, якими можна про неї говорити....

Close