Недопуск громадян з дітьми до приміщень комітетів ВРУ не відповідає європейським стандартам

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості»

вул. Грушевського, 5, Київ, Україна, 01008, тел. 8(044) 255 39 38

Інформація для ЗМІ

6 вересня 2013 року-мфо                                              

Недопуск громадян з дітьми до приміщень комітетів Верховної Ради України не відповідає європейським стандартам

indexМФО “Рівні можливості” просить голову Верховної Ради України Володимира Рибака вирішити з керівництвом Управління державної охорони України питання допуску в приміщення парламентських комітетів відвідувачів з дітьми. Про це йдеться в запиті, спрямованому на ім’я спікера. Члени об’єднання нарікають, що громадяни, які приходять на прийом до народного депутата, не можуть потрапити в приміщення, якщо вони з дитиною. “Часто матері, що йде зі своїми проблемами до нардепа, немає на кого залишити дитину, але охорона не пускає дітей, мотивуючи відсутністю документів, що посвідчують особу” – говорять члени МФО. Свої дії працівники Управління державної охорони мотивують внутрішніми розпорядженнями і інструкціями.

Народні депутати вважають, що ці норми порушують рівність прав, передбачених, зокрема, статтями 24, 40 Конституції України, статтею 3 Конвенції «Про права дитини», ратифікованої Верховною Радою.

Також подібна практика не відповідає європейським стандартам, адже в країнах ЄС державні установи мають навіть спеціально обладнані кімнати для матері і дитини, а не допуск дитини разом з батьками до державних інституцій взагалі є неприпустимою нормою. Тому народні депутати звернулися до спікера ВР з проханням провести відповідну роз’яснювальну роботу з керівництвом Управління державної охорони і зобов’язати їх переглянути діючі норми принаймні щодо приміщень комітетів Верховної Ради. На думку членів МФО, це сприятиме відкритості Верховної Ради і наближатиме український парламент до європейських.

Секретаріат МФО «Рівні можливості»

255 34 28

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут