Оголошено два конкурси з розвитку соціального підприємництва

Антикризова гуманітарна програма Міжнародного фонду “Відродження” та консорціум партнерів у складі Британської Ради в Україні, Фонду Східна Європа, “PricewaterhouseCoopers в Україні”, “Ерсте Банку” й Українського Фонду підтримки підприємництва оголошують два конкурси в межах проекту “Сприяння соціальному підприємництву в Україні”.

Мета конкурсу “Підтримка ресурсних центрів із розвитку соціального підприємництва в Україні” – підтримати не менше трьох центрів сприяння соціальному підприємництву на базі громадських організацій, благодійних фондів або вищих навчальних закладів для сприяння комплексному розвитку цього сектору в Україні.

Мета конкурсу “Надання фінансової підтримки на реалізацію кращих бізнес-планів громадських організацій і благодійних фондів із розвитку соціальних підприємств” – підтримати реалізацію інноваційних бізнес-планів щодо розвитку соціального підприємництва, розроблених громадськими організаціями та благодійними фондами.

Учасниками конкурсів можуть бути українські громадські організації зі статусом юридичної особи, керівники чи співробітники яких брали участь у тренінгах із розвитку соціального підприємництва в листопаді 2011 року та січні 2012 року й одержали відповідний сертифікат. Громадські організації повинні мати значний досвід у сфері надання соціальних послуг уразливим верствам населення та досвід роботи з місцевими органами влади, бізнесу та ЗМІ.

Проект започатковано 2010 року для сприяння подальшому розвитку соціальних підприємств в Україні, удосконалення знань і навичок керівників наявних соціальних підприємств, посилення потенціалу та конкурентоспроможності соціальних підприємств на ринках товарів і послуг, а також поширення інформації щодо сутності соціального підприємництва.

Соціальне підприємство – це бізнес, що має переважно соціальні цілі та спрямовує прибутки на саморозвиток, громадські справи чи вирішення гострих суспільних проблем.

Упродовж 2010-2011 років було проведено дослідження соціального підприємництва у трьох регіонах – Донецькій області, Львівській області й АР Крим. Саме в цих регіонах пройшла серія тренінгів і консультацій для 80 соціальних підприємців, а після їх закінчення було організовано конкурс бізнес-планів, на який надійшло 20 заявок. Чотири переможці конкурсу отримали індивідуальні пропозиції з фінансування від “Ерсте Банку”. У результаті вже видано перший пільговий кредит на розвиток соціального підприємства. 2012 року партнери розширили географію проекту на всі регіони України. У листопаді 2011 року та січні 2012 року було проведено тренінги з соціального підприємництва для підготовки потенційних учасників конкурсу до участі у програмі.

Антикризова гуманітарна програма
(044) 482 24 29

***

Антикризова гуманітарна програма надає підтримку соціальним, культурницьким і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості та депресивних регіонів, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.

More in Новини, Суспільство
Українська Вільна Академія Наук про політичну ситуацію в Україні.

Ми надзвичайно стурбовані тим, що розглядаючи політичну ситуацію в Україні під президентством Віктора Януковича, спостерігаємо постійні політичні переслідування, утиски та...

Close