Об’єднана опозиція «Батьківщина» оприлюднила Декларацію про забезпечення чесних і прозорих виборів

Об’єднана опозиція проголосила принципи, на яких формуватиме партійний список та список кандидатів-мажоритарників.

Ці принципи викладені у Декларації об’єднаної опозиції про забезпечення чесних і прозорих виборів у 2012 році, яку в четвер лідери партій, що входять до цього об’єднання, підписали та оприлюднили під час зустрічі з очільниками провідних громадських організацій.

Свої підписи під документом поставили Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та інші.

Об’єднана опозиція зобов‘язалася формувати список у відкритому режимі, опублікувати автобіографії кандидатів у народні депутати, їхні декларації про доходи, свідоцтво про освіту, відомості про громадянство України.

Об’єднана опозиція не допустить висунення кандидатами у народні депутати осіб, які були причетні до порушення прав і свобод людини та до корупційних дій. Той, хто систематично не брав участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів, теж не може розраховувати на кандидатство. Заказано дорогу й тим особам, «які змінювали свою політичну позицію всупереч волевиявленню виборців, зробленому в 2007 році».

Керівництво Об’єднаної опозиції окремо наголосило на тому, що «при доборі кандидатів принциповим є той факт, що народний депутат поточного скликання Верховної Ради витримав спокуси чи погрози влади, не зрадив країну та виборців – не перейшов до провладної більшості».

Ті, хто потрапить в кандидати й стане депутатом, мають присягнути, що не змінюватимуть власну політичну позицію протягом дії мандату, наданого йому виборцем, постійно братимуть участь у роботі Верховної Ради наступного скликання та її органів, публікуватимуть раз на рік декларації про доходи та видатки, а також голосуватимуть винятково особисто. За голосування картками інших народних депутатів буде запроваджено кримінальну відповідальність.

Об’єднана опозиція при формуванні цих критеріїв врахувала думку громадських організацій і планує й надалі координувати свої дії з громадянським суспільством «з метою забезпечення проведення чесних і прозорих виборів, всіляко сприяючи проведенню громадського спостереження за ходом виборів та підрахунком голосів, проведенню екзит-полів».

Об’єднана опозиція також не займатиметься, на відміну від влади, підкупом виборців та матеріально-фінансовим заохоченням до голосування, боротиметься за чесний підрахунок голосів, сприятиме роботі міжнародних та вітчизняних спостерігачів, а також журналістів, щодо яких розраховує не неупереджене висвітлення кампанії.

Важливим критерієм чесності виборів опозиціонери вважають звільнення незаконно ув’язнених лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їхньої повноцінної участі у цих виборах.

«На відміну від правлячої Партії регіонів, яка сфальшувала президентські вибори 2004 року та грубо порушила демократичні стандарти при проведенні місцевих виборів 2010 року, – йдеться у декларації, – партії та політики, що входять до Об’єднаної опозиції «Батьківщина», свого часу забезпечили проведення  двох парламентських (2006, 2007) та президентських (2010) виборів чесно, справедливо, прозоро, у повній відповідності з європейськими демократичними стандартами, що визнано як всередині країни, так і міжнародною спільнотою». Так само вони мають намір діяти і тепер.

****

Від “Майдану”: справедливости заради, ми пам’ятаємо і про саботовані урядом Тимошенко парламентські вибори (це коли “вибори – це злочин проти народу”) і про неконституційно скасовані (постановою ВРУ авторства Ю.Кармазіна) вже призначені місцеві вибори.  Так що поживемо – побачимо.

More in Новини, Події, Політика, Верховна Рада
У разі прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики» видатки на виконання становитимуть від 12 до 17 млрд. грн.на рік

Про це заявила начальник відділу департаменту фінансів соціальної сфери Міністерства фінансів Валентина Брусило.

Close