Активісти “атакували” російську нафтоплатформу в Арктиці

1379497914Двоє активістів «Грінпіс Інтернешнл» арештовані під час мирної акції на платформі «Прирозломна», що належить російському «Газпрому», при спробі російської берегової охорони зупинити протест на захист Арктики.

Як повідомили УНІАН у російському відділенні «Грінпіс», прикордонники відкрили попереджувальний вогонь, одинадцять разів вистріливши в повітря поблизу криголама «Грінпіс» «Арктік Санрайз». «За відомостями на 09.30 за московським часом, берегова охорона погрожувала вистрілити по кораблю, якщо криголам не залишить територію», – говориться в повідомленні.

Повідомляється, що зараз на «Прирозломній» немає жодного активіста, криголам «Грінпіс» перебуває в районі платформи. Берегова охорона повідомила про намір піднятися на «Арктік Санрайз», проте капітан корабля «Грінпіс» відмовився приймати інспекцію. «Грінпіс Інтернешнл» наголошує, що такий абордаж безпідставний і незаконний.

«Російська берегова охорона застосувала неприйнятний рівень сили, захищаючи платформу компанії «Газпром». Всі спроби зупинити мирний протест застосуванням вогню мають припинитися негайно. Реальна загроза виходить не від «Грінпіс Інтернешнл», а від нафтогазових корпорацій, зокрема таких як «Газпром», які ігнорують ризики нафтового освоєння цього крихкого регіону і не готові видобувати нафту в таких умовах», – сказав керівник Арктичного проекту «Грінпіс Інтернешнл» Бен Аллейф. «Грінпіс» вимагає звільнення своїх активістів – громадянки Фінляндії Сіні Саарела і громадянина Швейцарії Марко Поло. При цьому наголошується, що спроби перервати акцію не зупинять глобальний рух на захист Арктики, що об’єднав більш як 4 млн. людей у всьому світі. «Грінпіс» продовжить добиватися створення міжнародного заповідника навколо Північного полюса і робитиме все можливе для захисту арктичного регіону.

УНІАН

More in Громадські акції, Новини, Події, Довкілля, Протест
Раді запропонували запровадити електронне голосування на виборах президента

Парламенту запропоновано законодавчо затвердити процес встановлення результатів голосування на виборах президента України за допомогою впровадження електронного підрахунку голосів виборців. Для...

Close