Україна не є регіональним лідером у сфері свободи ЗМІ серед країн-учасниць «Східного партнерства»

03BE39B9-EFE2-44FE-A45F-8DAFD8B29882_w268_r1_cx0_cy6_cw0Україна не є регіональним лідером у сфері свободи ЗМІ серед країн-учасниць «Східного партнерства» і випереджає лише Азербайджан і Білорусь.

Про це свідчать результати пілотного проекту вивчення індексу свободи ЗМІ в шести країнах «Східного партнерства», який здійснюється в рамках проекту моніторингу ЗМІ за фінансової підтримки Європейського союзу. Перші результати проекту оприлюднили сьогодні в Києві.

Координатор проекту від міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад заявила, що за результатами дослідження свободи слова в країнах «Східного партнерства» аутсайдером став Азербайджан.

Лідером з позитивними тенденціями в цьому напрямку стала Грузія, друге місце зайняла Молдова, третє – Вірменія, Україна посіла четверте місце, передостаннє, п’яте місце зайняла Білорусь.

При цьому, за словами програмного директора «Інтерньюз-Україна» Андрія Кулакова, у рамках «Східного партнерства» необхідно створити мережу медіа-організацій. За його словами, це дасть змогу вирішити проблему свободи слова.

«Чим більше про лиха, проблеми, болісні точки у сфері свободи медіа в наших країнах будуть знати західні інститути й експерти, тим більше вони зможуть створити дипломатичний тиск на уряд і законодавче поле. Щоб вирішити ці проблеми, (ми) повинні створити мережу медійних організацій у рамках нашого регіону («Східного партнерства»)», – сказав Кулаков.

За його словами, проект розрахований на два роки.

Раніше президент Віктор Янукович доручив міністрові внутрішніх справ Віталієві Захарченку й генеральному прокуророві Віктору Пшонці щомісяця інформувати його про дотримання свободи слова й недопущення втручання в професійну діяльність журналістів.

Радіо Свобода

More in Влада, Новини, Події, Політика, Суспільство, Свобода інформації, Свобода слова
Чиновники Донецького університету блокують рішення про будівництво пам’ятника Василю Стусу?

Впродовж п’яти років донецька патріотична громадськість добивається встановлення пам’ятника українському поетові, дисидентові Василеві Стусу в скверику навпроти Донецького національного університету...

Close