Міжнародне Товариство Максиміліяна Кольбе вшанує жертв тоталітарних режимів у Львові

11 жовтня представники Дорадчої ради міжнародного Товариства Максиміліяна Кольбе, членами якої є громадяни здебільшого Німеччини, а також Польщі, Ірландії, Італії, Боснії і Герцеговини та України, вшанують пам’ять жертв тоталітарних режимів у Львові. Молитовні відправи за участі громади міста очолить духовенство Греко-Католицької і Римо-Католицької церков

Програма розпочнеться о 14:30 з відвідин Національного музею-меморіалу жертв тоталітарних режимів «Тюрма на Лонцького». Директор музею д-р Руслан Забілий ознайомить гостей з трагічною історією нацистського та комуністичного режимів на теренах України і розповість про роботу музею.

О 17:00 на території музею-меморіалу відбудеться панахида за невинно убієнними, яку очолить єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт (Алексійчук). Опісля учасники зустрічі здійснять поминальне паломництво «дорогою смерті» від колишньої тюрми на Лонцького до львівської Цитаделі, на теторорії якої в час війни був розташований концтабір Stalag-328. Тут біля пам’ятного хреста вшанують загиблих молитвою «Отче наш», яка прозвучить різними мовами.

Закінчиться перший день візиту європейських гостей дискусією за круглим столом «Проблема спадщини тоталітаризмів і Другої світової війни в Україні» за участі проф. Ярослава Грицака, Олександра Зайцева, Тараса Возняка. Модеруватиме зустріч проректор УКУ Мирослав Маринович.

Наступного дня, в суботу, відбудеться чергове засідання Дорадчої ради міжнародного Товариства Максиміліяна Кольбе.

Організатори заходу – Товариство Максиміліяна Кольбе, Інститут релігії і суспільства Українського католицького університету.

Контакти:

Ярослав Кіт: (067) 799 4332

Назар Петрів: (096) 274 0477

Довідка.

Товариство Максиміліана Кольбе черпає своє натхнення від св. Максиміліяна Кольбе, мученика задля примирення, що віддав своє життя замість свого співкамерника у концтаборі Аушвіц. Ідучи на цей крок, він засвідчив, що останнє слово є не за ненавистю та насильством. Саме з цього жертовного акту Товариство Максиміліяна Кольбе відчуває особливий моральний обов’язок вшановувати жертв несправедливості та насильства.

Товариство черпає натхнення також з історичного примирення поміж польськими та німецькими католицькими єпископами 1965 року, яке задало модель порозуміння між польським і німецьким народами, а згодом і між народами всієї Європи. Не менш важливим для Товариства стало визнання провин дітей Церкви, здійснене бл. Папою Іваном-Павлом ІІ на зламі тисячоліть.

More in Громадські акції, Новини, Події, Суспільство, Наша історія, Політичні репресії
“Меморіал жертв Голодомору має державне значення”

Дергачівська районна рада спростовує повідомлення про ініціювання її депутатами демонтажу Меморіального комплексу Жертвам голодомору 1932-1933 на Харківщині.

Close