Правозахисники занепокоєні фактами примусу дітей до участі у провладних мітингах

83440e75-506d-449a-85d1-7842211ff16bДев’ять правозахисних організацій звернулися до Віктора Януковича, як лідера правлячої партії та гаранта Конституції України з вимогою покласти край практиці примусу школярів та студентів до участі у мітингах, які проводяться під егідою Партії регіонів.

Випадки використання адмінресурсу й експлуатації дітей для забезпечення масовості провладних заходів цієї осені зафіксовані у 9 областях на сході та у центрі України. Лише в Луганську у вересні цього року понад 5 тисяч школярів, учнів профтехучилищ та студентів вишів за наказом департаментів освіти були змушені взяти участь у мітингу під прапорами ПРУ.

Правозахисниками подано судовий позов проти державних та муніципальних установ, чиї розпорядження спричинили масове порушення прав неповнолітніх. Окрім цього, громадські активісти вважають за необхідне публічно нагадати президенту про законодавчу заборону експлуатації дітей у політичній агітації та про міжнародні зобов’язання України в сфері свободи мирних зібрань, стандарти якої передбачають, у тому числі, заборону примусу до участі у публічних заходах.

Звернення, яке ініціювали Правозахисний центр «Поступ», Кримський правозахисний центр «Дія», Проект “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”, Центр громадянських свобод, Центр інформації про права людини, громадська організація “М’АРТ”, Конгрес національних громад України, Асоціація УМДПЛ та «PRAVO. Berlin Group for Human Rights in Ukraine», відкрите для підписання всіма бажаючими за адресою:  http://u.to/jiniBA

Прес-служба Правозахисного центру “Поступ”

1 Comment on "Правозахисники занепокоєні фактами примусу дітей до участі у провладних мітингах"

Comments are closed.

More in Влада, Моніторинг, Новини, Події, Політика, Незаконний примус, Протест, Свобода мирних зібрань
Запрошуємо на Docudays

З 3 по 10 листопада 2013 року у співпраці кіноклубу «Сходження» та громадської організації «УкрПростір» Запоріжжя приймає Міжнародний фестиваль документального...

Close