Глава МЗС Литви: Янукович ще може врятувати асоціацію з ЄС

Українська Правда

завантаженняПрезидент Віктор Янукович ще може врятувати угоду з Євросоюзом, якщо залучить свої лідерські якості для прийняття Києвом пакету законів, необхідних для євроінтеграції.

Про це заявив агентству BNS в середу міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Я думаю, що Янукович може врятувати угоду, якщо вдасться до лідерства і відповідальності”, – сказав він.

Рішення українського парламенту посилило сумніви в тому, що на саміті Східного партнерства ЄС у Вільнюсі в кінці листопада буде підписаний договір про асоційоване членство України в ЄС, що включає і положення про вільну торгівлю.

Лінкявічюс вважає, що ще не все втрачено. “Якщо ви питаєте, чи можна сьогодні сказати, що точно не відбудеться підписання, то я б так не стверджував”, – сказав він.

“Багато що в руках президента Януковича, його роль є істотною, і я вірю, що він також відчуває цю відповідальність. У нього є багато можливостей вдатися до лідерства і взяти відповідальність за долю країни, і прийняти необхідні рішення”, – додав Лінкявічюс.

“Ситуація, безсумнівно, нетішить, оскільки немає ясності. Хоча політичне рішення підписати угоду начебто явне, воно не обгрунтоване конкретними кроками”, – сказав глава литовського МЗС.

Як відомо, середа 13 листопада була останнім шансом для прийняття трьох євроінтеграційних законопроектів перед оголошенням звіту місії Кокса – Квасьнєвського, який відбудеться в цю середу.

Проте спікер Володимир Рибак закрив позачергове засідання без всякого голосування.

Місія Кокса-Квасьнєвського все ще сподівається на “добру волю українських політиків” в питанні підписання угоди про асоціацію.

Опозиція попросила місію не давати в середу ввечері негативну оцінку України і почекати.

Дипломати висловили сподівання, що парламент ухвалить необхідні проекти максимум 19 листопада.

1 Comment on "Глава МЗС Литви: Янукович ще може врятувати асоціацію з ЄС"

Comments are closed.

More in Влада, Національна безпека, Новини, Події, Політика, Президент
Опозиція закликає вийти на вулицю 24-го листопада за асоціацію з ЄС

Закликаємо всіх, кому небайдужа доля європейського майбутнього України незалежно від політичних вподобань: 24 листопада о 12.00 годині зібратися в Києві.

Close