“Неопалима купина”. Фільм про Яна Палаха

Чеський центр у Києві, Посольство Чеської Республіки в Україні та Польський Інститут у Києві запрошують на перегляд фільму про Яна Палаха «Неопалима купина». 21.02.14, 17:00, Будинок Кіно.

В основі цієї стрічки знаменитої польської режисерки Аґнєшки Голланд лежить історія чеського студента Яна Палаха, який 16 січня 1969 року вчинив самоспалення на Вацлавській площі на знак протесту проти радянської окупації Чехословачинни. Комуністична влада всіляко приховувала та дискредитувала інформацію про цей протест. У таких умовах адвокатка Даґмар Бурешова взялася захищати гідність героя, його родини, стояти за головні людські цінності – правду, справедливість, честь та відвагу. Двадцята річниця смерті Яна Палаха у 1989 році надихнула вільно мислячих людей на подальші протести, які зрештою таки призвели до падіння комунізму в Чехословаччині та падіння залізної завіси в Європі. Переслідувана до того право захисниця Даґмар Бурешова стала першим Міністром юстиції вільної Чехословаччини.

Неопалима купина/ Hořící keř
Аґнєшка Голланд, Чехія/Польща, 2013, 206 хв.
Вхід вільний

За підтримки Національної спілки кінематографістів України

Подія у Фейсбуці – ТУТ

1508108_583459325056238_17526450_n

More in Громадські акції, Новини, Події, Політика, Суспільство, Культура, Наша історія
Олександр Северин: Гріх “розпусти”

Останнім майданним періодом медіа-простір почали засмічувати злоякісною мислебацилою про те, що Янукович нібито може розпустити Верховну Раду – така собі...

Close