Консультації з країнами, на які можуть вплинути ХАЕС-3 і 4, ще тривають

Це означає, що Президент не зможе підписати закон «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції», поки консультації не завершать. Того вимагають міжнародні зобов’язання України.

Громадська організація “Екоклуб” отримала офіційну відповідь Мінприроди, де сказано, що консультації по конвенції Еспо не завершені.

У зв’язку з тим, що 16 серпня 2012 року на розгляд Верховної Ради України було направлено проект Закону України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції»  Екоклуб надіслав до Мінприроди запит (текст запиту) щодо дотримання процедури консультації згідно Конвеції  «Про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті», а також проведення екологічної експертизи проекту будівництв.

Цього вимагає Закон України “Про порядок прийняття рішення щодо розміщення, проеткування, будівництва ядерних установок і об’єктів …”. У відповіді, яка наведена нижче, Мінприроди офіційно підтверджує, що процедура участі громадськості “зачеплених країн” та консультації не завершені:.

У зв’язку з тим, що 16 серпня 2012 року на розгляд

More in Національна безпека, Новини, Право, Суспільство, Верховна Рада, Довкілля, Здоров'я, Президент
Прокуратура доручила міліції поновити розгляд інциденту, що стався на відкритті газетного конгресу

Прокуратура міста Києва доручила Печерському райвідділу МВС України поновити розгляд інциденту, що стався у Києві 3 вересня під час відкриття...

Close