Янукович незаконно нагородив орденами патріархів Варфоломія та Кірілла

FILE1194Нагородження ієрархів світових православних Церков державними нагородами України з нагоди 1025-річчя хрещення Русі відбулося з порушеннями законодавчо встановленої процедури. Це випливає з відповідних законів України та указів президента України.

Зокрема, 27 липня 2013 року президент Віктор Янукович підписав указ № 393 про нагородження Вселенського патріарха Варфоломія І орденом Свободи – найвищою державною нагородою України, котру може отримати іноземний громадянин. Згідно з указом, патріарха нагороджено «за визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ’я у світі».

Водночас ухвалені Верховною Радою 10 квітня 2008 року зміни до Закону «Про державні нагороди» встановлюють перелік підстав, з яких може вручатися цей орден: «Для відзначення видатних та особливих заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоювання конституційних прав і свобод людини і громадянина».

З тим же формулюванням «за визначну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ’я у світі» президент Янукович 27 липня удостоїв чотирнадцятьох ієрархів світових православних Церков другого за значенням ордена України – ордена Ярослава Мудрого І ступеня. Серед нагороджених є і Патріарх Московський і всієї Русі, глава Російської православної церкви Кірілл (указ № 397).

Однак указ президента про заснування цієї відзнаки від 23 серпня 1995 року встановлює, що з іноземних громадян орденом Ярослава Мудрого І ступеня можуть нагороджуватись тільки глави суверенних держав.

Крім того, згідно зі ст. 35 Конституції України, «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова».

Як повідомлялось, крім того Янукович нагородив орденом «За заслуги» ІІІ ступеня п’ятьох митрополитів Російської православної церкви. Зокрема, митрополита Саранського і Мордовського Варсонофія, митрополита Волоколамського Іларіона, митрополита Бєлгородського і Старооскольського Іоанна, митрополита Мінського і Слуцького Філарета, митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія.

Священнослужителі РПЦ нагороджені «за значний особистий внесок у розвиток духовності, багаторічну плідну церковну діяльність та з нагоди відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі».

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін, який приїхав до Києва на святкування 1025-річчя хрещення Русі, також вручив державні нагороди РФ ієрархам УПЦ МП.

Тиждень

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Янукович незаконно нагородив орденами патріархів Варфоломія та Кірілла"

  1. Нарушение президентом закона влечет за собой импичмент.

Comments are closed.