Останні новини

Максим Щербатюк: Кому вигідна заборона автономного опалення в Україні?

1378723742Законопроект пропонує заборонити самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і централізованих систем гарячого водопостачання. Відключення може проводитися тільки в тому випадку, якщо це дозволено схемою теплопостачання населеного пункту. Крім того, уряд пропонує ввести штрафи за самовільне відключення від централізованих теплових мереж.

Водночас при вирішенні питання з автономним опаленням, необхідно розуміти, що його не можливо розглядати без оцінювання якості і вартості комунальних послуг, які надаються комунальними підприємствами в Україні.

Ні для кого не секрет,  що основна причина переходу багатьох людей на автономне опалення пов’язана із тим, що такі послуги в дуже багатьох випадках надаються неякісно і про цьому їх вартість важко назвати економічно обґрунтованою.  Для одних  це реальна економія 200-300 грн в місяць, для інших можливість врешті-решт  отримати теплу квартиру чи будинок.

І заборона людям встановлювати автономне опалення без надання будь-якої іншої альтернативи неефективним комунальним послугам призведе до погіршення ситуації, коли люди почнуть користуватися іншими, набагато більш небезпечними видами обігріву ніж автономне опалення.

А отже, якщо держава вирішила заборонити встановлення автономного опалення та встановити за це відповідальність, потрібно передбачити не меншу відповідальність і за неякісне надання комунальних послуг.  І маю на увазі реальну відповідальність, а не ті  «копійки» перерахунку , які людина може отримати як результат багаторазових  і  часом багаторічних скарг. Фінансове відшкодування неякісних послуг могло б стати мотивом до того, аби їх покращити.

Разом з тим слід розглянути питання щодо відсутності належного обґрунтування вартості послуг опалення, оскільки існуюче формування ціни не витримує жодної критики і ні про яку обґрунтованість не йдеться. Споживачі  продовжують плати за комунальні послуги по завищених тарифах, оплачуючи   втрати тепла по дорозі до їх квартири, а також витрати комунальних підприємств, які досить далекі від послуги, яка надається людині.

Я вважаю, що тільки коли будуть вирішені ці проблеми є сенс говорити про заборону автономного опалення та відповідальності за ці дії.

УГСПЛ

Be the first to comment on "Максим Щербатюк: Кому вигідна заборона автономного опалення в Україні?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


More in Влада, Події, Політика, Право, Верховна Рада, Записки
eu
Європарламент подумає, як відповісти Росії на залякування України

Європейський парламент 11-12 вересня має намір у Страсбурзі проголосувати за резолюцію щодо тиску Росії на країни "Східного партнерства", зокрема Україну.

Close