Первомайськ: “…положення приведені у відповідність до вимог Конституції”

Новий успіх. За зверненням Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” прокуратура спонукала виконавчий комітет Первомайської міської ради (Луганщина) змінити свій нормативний акт, який обмежував свободу мирних зібрань, зокрема – містив, на порушення рішення Конституційного Суду України №4-рп/2001, одіозну норму про 10-денний строк завчасного повідомлення про проведення мирного зібрання.

Первомайськ-39-прок-відповідь

Успіх, як бачимо,  у цьому випадку є не повним: прокуратура не звернула уваги на принципову незаконність ухвалення органом місцевого самоврядування акту з питань організації і проведення мирних зібрань, на що жодних легітимних повноважень у органів місцевого самоврядування нема. Тому невдовзі ми повернемося до питання.

На сьогодні у більш ніж 50-ти населених пунктах різних країв України органи прокуратури вжили заходів для усунення незаконно запроваджених радами та виконкомами нормативних обмежень свободи мирних зібрань. Далі – буде.

******

Діяльність з моніторингу та захисту свободи мирних зібрань в Україні здійснюється Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Міжнародного фонду “Відродження

More in Влада, Моніторинг, Новини, Події, Право, Місцева влада, Прокуратура, Свобода мирних зібрань
Росія під виглядом подарунків підсунула шпигунське обладнання світовим лідерам на саміті G20

Керівництво Європейського Союзу розпорядилося про перевірку усіх мобільних приладів, подарованих російською делегацією іноземним гостям під час саміту «великої двадцятки», що...

Close